Magazin

Çikolatayı artık erkekler yiyor!

Çikolatayı artık erkekler yiyor!

Kadınlar zararlı abur cubur alışkanlıklarını terk etti, erkekler çikolatadan vazgeçmedi.

Britanya'da yapılan bir araştırmaya göre çikolatanın en büyük tüketicisi artık erkekler. Mintel araştırma şirketinin çalışması, kadınların daha sağlıklı abur cuburlara yöneldiğini, bunun karşısında her beş erkekten üçünün abur cubur tercihinin çikolata, bisküvi ve cipsler olduğunu ortaya koydu.

1000 kişiyle anket yapılarak hazırlanan çalışmayı yürüten Claire Hatcher, "En büyük çikolata tiryakileri de kadınlar olarak algılanıyor. Ancak asıl ne bulursa atıştıranlar erkekler" dedi. Araştırmaya katılan kadınların yarısının, çikolata alışkanlıklarını, meyve, çerez ve sebzelerle değiştirdiği anlaşıldı. Çikolata, araştırmaya katılan kadınların atıştırma listesinde meyveden sonra ikinci sırada yer alıyor.

Kadınların yüzde 62'sinin aralarında meyve yediği, erkeklerde ise bu oranın yüzde 51 olduğu belirtildi. Kadınların yüzde 13'ü yemek arasında çiğ sebze atıştırırken, bunu yapan erkeklerin oranı sadece yüzde 8. Araştırma ayrıca Britanya'da meyvenin popülaritesinin arttığını, yetişkinlerin yüzde 57'sinin düzenli olarak meyve yediğini ortaya koydu. Bu rakamın iki yıl önce yüzde 50 olduğu belirtildi. Ülkede sağlıksız abur cubur tüketiminin de düştüğü, cips yiyenlerin oranının yüzde 40'tan 33'e, bisküvi yiyenlerin oranının ise yüzde 45'ten 30'a düştüğü bildirildi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 17.07.2004
204
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.