Magazin

Çikolata mı, seks mi?

Çikolata mı, seks mi?

İngiltere'de yayımlanan "Lighterlife" isimli diyet dergisinin yaptığı araştırma, rejim yapan kadınlarının önemli bir kısmının çikolatayı sekse tercih edeceğini ortaya koydu.

Dergi, diyet uygulayan 1100 arasında yaptığı araştırmada, "Bir kutu çikolata mı, yoksa seks mi" sorusunu yöneltti. Ankete katılanların üçte biri, çikolatayı tercih edeceğini belirtti. Diyetin kadınlarda cinsel tercihi azalttığı iddia edilirken, Lighterlife'ın kurucularından Bar Hewlett, diyet yapan kadınların özellikle eşlerinin kendilerine yeteri desteği vermemesinden, hatta rejim programını sabote etmelerinden şikayetçi olduğunu söyledi.

Gizli stok
Ankette katılan kadınların beşte birinin de olası bir krize karşı evinde ya da işyerinde çikolata stokladığı anlaşıldı. Kadınlar çikolatalarını genelde çocuk odası ya da otomobile saklamayı tercih ederken, bazılarının bahçede gizlediği ortaya çıktı. Diyet yapan kadınların, gerçekte aileleri ve arkadaşlarına ne kadar yediklerini göstermemek için gizli stok yaptıkları tahmin ediliyor.
Yayın tarihi: 04.01.2006
213
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.