Magazin

Cicişler TEM'i karıştırdı

Cicişler TEM'i karıştırdı

Kamuoyunda 'Cicişler' olarak bilinen Esra (28) ve Ceyda Ersoy (25) kardeşler, TEM Otoyolu üzerinde kontrol yapan trafik ekibinde görevli polise tokat attıkları ve araçlarına çarptıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Yaklaşık 6 saat polis merkezinde kalan Ersoy kardeşler, ifadelerinin ardından nöbetçi savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

Güncellenme tarihi:

ESRA-CEYDA ERSOY KARDEŞLER TEM'İ KARIŞTIRDI (FOTO GALERİ)

TEM Otoyolu Akşemsettin Viyadüğü üzerinde dün 16.30 sıralarında meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti.

Kamuoyunda ‘Cicişler’ olarak bilinen Esra-Ceyda Ersoy kardeşler, 34 SHE 30 plakalı pembe renkli cipleriyle seyir halinde bulundukları sırada, otoyolda kontrol yapan trafik ekibi tarafından durduruldu. Plakayı sorgulayan polis, otomobilin trafikten men olduğunu belirledi. Bunun üzerine Esra Ersoy'un kullandığı cipi durduran polis, ehliyet ve ruhsatı istedi. Ehliyet ve ruhsatı alan trafik polisi işlem yapmak için aracına gitti. Ersoy kardeşlerde yapılan işlemi öğrenmek için polislerin yanına gitti. Bu sırada otomobili kullanan Esra Ersoy polislerden daha önce aldığı 45 ceza puanı nedeniyle ehliyetine el konulduğunu öğrendi.

İddialara göre, bunun üzerine sinirlenen kardeşi Ceyda Ersoy polis memurlarından birine tokat atarak ehliyeti ve ruhsatı geri almaya çalıştı. Polislerin buna izin vermemesi üzerine ciplerine dönen Ersoy kardeşler, olay yerinden uzaklaşmak için hareket etti. Bu sırada trafik ekibi de Ersoy kardeşlere engel olmak için araçlarını önlerine kırdı. Bunun üzerine Esra Ersoy kullandığı cipi polis aracının üzerine sürdü. Polis aracı sol arka kapıdan hasar gördü. Bunun üzerine polis ekipleri kaza nedeniyle tedbir amacıyla TEM otoyolunu Ankara yönünde tamamen trafiğe kapattı. Vatandaşlar trafiğin kapatılmasına araçlarından inerek ve korna çalarak tepki gösterdi. Edirne yönü de olayı izlemek isteyen sürücüler nedeniyle tıkanma noktasına geldi.

 

Muhabbet etmek için beni durduruyorsunuz

Polislerin tüm ikazlarına rağmen ciplerinden inmeyen Ersoy kardeşler, polislerle uzun süre tartıştı. Ersoy kardeşlerle polisler arasında şu diyaloglar yaşandı.

Esra Ersoy: Ruhsatımı ve ehliyetimi siz aldınız. Trafikte beni sürekli çevirmeler. Ben ayda 1 milyar trafik cezası ödüyorum, sizin yüzünüzden. Haksız yere sürekli beni durduruyorsunuz. Dikkat çekiyorum diye beni durduruyorsunuz. Gereksiz yere muhabbet etmeler. Devlet size polis görevi verdi. Önünüze geleni durdurun görevi vermedi. Bu arabanın her şeyi tam ve film camı falan yok.

Durduk yere sırf muhabbet etmek için durduruyorsunuz. Sonra da böyle. Arabamıza siz çarptınız. Trafik mahkemesine başvuracağım. Avukatım gerekli işlemleri yapacak. Trafikte çok rahatsız oluyorum artık. Yolu açın lütfen. Bu kadar insanın trafiğini kilitlemeye hakkınız yok. Siz önce kimliğimizi verin bizim. Doktora yetişmeye çalışıyorum ve benim arabama çarptınız. Ne yapmaya çalışıyorsunuz. Sırf siz trafikte bizimle iki çift laf edin diye insanları durdurmaya hakkınız yok. Sabahtan beri hastaneye yetişmeye çalışıyorum"

Özellike bu arabayı durduruyorsunuz

Ceyda Ersoy: "Başka arabaları durdurmuyorsunuz, özellikle bu arabayı durduruyorsunuz. Ama bu arabanın her şeyi tam, bütün evrakları tam. Başka kişilere tutanak tutun. Benim gerçekten çok sinirim bozuldu kardeşime yaptığınız bu olaydan dolayı. Resmen üstüne yürüdünüz. O bir hanımefendi. Trafik polisi arabamıza çarptı, kardeşimin üzerine yürüdü"

Ruhsatınızın parçasını verir misiniz?

Polis Memuru: Hanım efendi arabamıza çarptınız. Ruhsatınızın parçasını verir misiniz? Hanımefendi işlemlerin yapılabilmesi için gerekli. Kaza tutanağı tutulacak hanımefendi.

Taciz ediliyorum

Esra Ersoy: Taciz ediyorsunuz bizi. Trafik polisleri tarafından taciz ediliyorum. Dokunuluyorum, elleniyorum. Benim hastaneye yetişmem lazım. Anlamıyorsunuz herhalde hastayım.

Ben iki çocuk babasıyım

Bu sözlere sinirlenen polis memuru i Hanımefendi ben iki çocuk babasıyım. Aracınızı sağa alın. Yolu bir açalım. Emniyet şeridine alalım aracı.

Vatandaşlar tepki gösterdi

Trafiğin kapanmasına sinirlenen vatandaşlar ise Ersoy kardeşlere tepkilerini “Arabanızı lütfen kenara çekin", “Hasta yetiştireceğiz", "Programa yetişeceğim", " Şovu bırakalım, işimiz gücümüz var. Yazık Günah bu kadar millete" diyerek dile getirdi.

Polis merkezine götürüldüler

Yaklaşık yarım saat süren ikna çabalarının ardından Ersoy kardeşler cipten aşağı indi. Daha sonra polislere "Aracı istiyordunuz. Alın size araç. Biz gidiyoruz" diyerek taksi çevirmeye çalıştılar. Bir taksi durdurarak binmek isteyen Ersoy kardeşler, polislerin engeliyle karşılaştılar. Polisler, Ersoy kardeşlerin taksiye binmelerine izin vermedi. Ersoy kardeşler daha sonra polis otomobiline bindiriler. Ersoy kardeşler önce Eyüp Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildiler ardından da Alibeyköy Şehit Atıf Ödül Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldüler.

Ehliyetine el koyuldu

Olaya müdahale eden iki trafik polisinin de darp raporu aldığı belirtildi. Trafik polislerinin, "Polise mukavemet" ve "Polis aracına zarar vermek" suçlarından şikayetçi oldukları Ersoy kardeşlerin avukatları eşliğinde ifadelerine başvuruldu. Yaklaşık 6 saat polis merkezinde kalan Ersoy kardeşler nöbetçi savcının talimatıyla serbest bırakıldılar. Cipleri trafikten men edilerek otoparka çekilen Ersoy kardeşlerden abla Esra Ersoy’un ehliyetine el konuldu.

Bu durumdan şikayetçiyiz

Polis merkezi çıkışında DHA muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Ceyda Ersoy, “Esra’nın ehliyeti alındı, iki ay. Başka bir şey olmadı. Çok önemli bir şey yok" diye konuştu. Esra Ersoy ise “Polis arabası önümü kesmişti. O arada ben çarpmış bulundum. Şikayetçi oldum evet. Bu durumu yaşadığım için şikayetçiyim. Arabamı bağladılar, ehliyetime de el konuldu. Aracımız camlarındaki filmlerden dolayı trafikten men edilmiş ama bunun için bana uyarı gelmedi. Aracımda da film yok zaten, orijinali. O yüzden bu durumdan şikayetçiyiz. Polise çarpmaya çalıştığımı iddia ediyorlar ama öyle bir şey yok" dedi.

Yayın tarihi: 06.06.2012
808
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.