Magazin

Chumbawamba "Barışa Rock"ta

Chumbawamba "Barışa Rock"ta

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu tarafından "Rock'n Coke"a alternatif olarak 6-7 Eylül'de Sarıyer Baharsuyu Piknik Alanı'nda düzenlenecek Barışa Rock Festivali, yurtdışından müzik gruplarının da katılmasıyla uluslararası bir boyut kazanmaya başladı.

Festivale aralarında anti-küresel ve anarşist söylemleriyle dikkat çeken İngiliz grup Chumbawamba'nın da olduğu yerli yabancı 40'a yakın grubun katılacağı önceki akşam Beyoğlu Sarnıç Bar'daki Kazım Koyuncu konseri sırasında duyuruldu. Barışa Rock katılımcılarından Koyuncu'yu konserinde, Bulutsuzluk Özlemi'nden Nejat Yavaşoğulları ile Mor ve Ötesi de yalnız bırakmadı.

Barışa Rock organizatörlerinden Dilek Dindar, Chumbawamba'nın festivale katılacağını Koyuncu'nun konserinde duyurmalarının nedenini şöyle açıkladı: "Bu akşam burada olduğumuz gibi başka günlerde başka arkadaşların konserlerinde olacağız."

Dindar, festival için U2 ve Manu Chao ile de görüşmelerde bulunduklarını ancak gelmelerinin henüz kesinlik kazanmadığını belirtti. Festivalle ilgili kesinlik kazanmayan bir diğer konu da festival alanında konaklamanın olup olmayacağı. Dilek Dindar festivale dair bunca belirsizlik olmasını, az bir zaman içersinde organizasyonu gerçekleştirmek zorunda olmalarına bağlıyor. Tel: 0212 245 79 68
(Radikal)
Yayın tarihi: 24.08.2003
311
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.