Magazin

Christina için Çin'den konser izni çıktı

Christina için Çin'den konser izni çıktı

Çin'de ülkenin kültür işlerinden sorumlu yetkilileri Amerikalı "seksi" şarkıcı Christina Aguilera'nın Şangay'da konser vermesine izin verdiği bildirildi.

Konseri düzenleyen şirkete yakın bir kaynak, Aguilera'nın konser vermek için gerekli bütün izinleri aldığını ve biletlerin yakında satışa çıkacağını söyledi.

Başka bir kaynak ise bilet fiyatlarının 200 yuan ile 2 bin yuan (26 ila 260 dolar) arasında olacağını, şarkıcının sadece Şangay'da tek konser vereceğini söyledi.

Aguilera'nın resmi internet sitesinde ise konserin 26 Haziran'da olacağı belirtildi.

Çin kültür yetkilileri, konser vermek isteyen Britney Spears'dan giyeceği kostümlerin ve şarkıların detaylı listesini istemişti. Sonunda konser iptal edilmişti.

Çin sansürü, ayrıca Rolling Stones'un Şangay'da geçen yıl verdiği konserde cinsel içeriği fazla bazı şarkılarını okumasını yasaklamış, rapçi Jay-Z'nin 2006'da vereceği konseri ise şarkı sözlerinin ahlaka aykırı olduğu gerekçesiyle iptal etmişti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 17.05.2007
458
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.