Magazin

Christina hemşireleri kızdırdı

Christina hemşireleri kızdırdı

Seksi popçu Christina Aguilera'nın hemşire kılığına girdiği ayakkabı reklamı, ABD'li sağlık çalışanlarını ayağa kaldırdı.

Christina Aguilera'nın başına gelenler, "Şu filmde itibarımız zedelendi" ya da "Bu reklamda adımız kötülendi" türü protestoların, sadece bize özgü olmadığını gözler önüne serdi.

Aguilera'nın seksi bir hemşire kılığında poz verdiği 'Skechers' reklamı, Amerikan hemşireler kuruluşu 'Centre for Nursing Advocacy'nın tepkisi nedeniyle durduruldu.

Özür durumu kurtarmadı
Reklamda, meslektaşlarının bir 'fetiş nesnesi' olarak gösterildiğini iddia eden hemşireler kuruluşu, reklamın yayından kalkması için elinden geleni ardına koymadı. 110 ülkede satış yapan bir Amerikan markası olan 'Skechers'ın yöneticileri de kimseyi küçük düşürmek gibi bir amaçları olmadığını belirterek, reklam kampanyasını sonlandırdı.

Öğretmen ve polis de oldu
Ayakkabı reklamının diğer bölümlerinde Christina, seksi bir öğretmen ve seksi bir polis olarak poz veriyor. 'Skechers' yetkilileri "Umarız öğretmen ve polis birlikleri de üzerimize yürümez" diyor. 1992 yılından beri spor ayakkabı üreten firma, daha önce Britney Spears ve Justin Timberlake ile etkili reklam kampanyaları yapmıştı.
Yayın tarihi: 24.11.2004
434
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.