Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

CHP Milletvekili'ne lösemi teşhisi

CHP Milletvekili'ne lösemi teşhisi

TBMM'nin genç üyelerinden CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın'a, lösemi teşhisi konuldu. Geçen hafta aniden rahatsızlanan 40 yaşındaki Akın, Ankara Başkent Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Daha sonra sevkedildiği İbni-Sina Hastanesi'nde Akın'a yapılan tetkik ve tahliller sonucunda lösemi olduğu belirlendi. İbni-Sina Hastanesi Onkoloji Bölüm Başkanı Haluk Koç, milletvekilinin, rahatsızlığının erken teşhis ve bünyesinin kuvvetli olması nedeniyle sağlığına kavuşabileceğini belirtti. Dr. Koç, tıbbın bu konuda oldukça ilerlediğinin ve hastanelerinin ise dünya çapında lösemi hastalığı üzerine sayılı hastaneler içinde yer almasından dolayı Harun Akın'ın, tedavi amacıyla yurtdışına gitmesine gerek olmadığını söyledi.

Bu arada Akın'a geçmiş olsun ziyaretinde bulunan CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Koltuk, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: "Bizler milletvekilimizi çok iyi gördük, karşılıklı konuştuk. Bize 'En kısa zamanda Zonguldak'a gelerek, kaldığım yerden eski çalışma azmim ile devam edeceğim' dedi. Başlanan tedavi olumlu cevap veriyormuş. Onu tekrar aramızda göreceğimize inanıyor, kendisine acil şifalar diliyoruz."
(Hürriyet)
416
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.