Magazin

Charlize'den 'İstanbul' gafı

Charlize'den 'İstanbul' gafı

Charlize Theron, iki yıl önce geldiği İstanbul'la Budapeşte'yi karıştırdı!

Theron, "Türkiye'de bir araba kiralayarak Budapeşte sokaklarında dolaştık" dedi. Hollywood'un en zeki aktrislerinden biri olarak kabul edilen Güney Afrikalı Charlize Theron, bir röportajı sırasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'nin, Türkiye'nin bir şehri olduğunu ima ederek pot kırdı.

İngiliz Mail on Sunday gazetesi, son filmi "Elah Vadisi'nde"nin tanıtımı için verdiği bir röportajda 32 yaşındaki film yıldızının 3 kez, Budapeşte'den bir Türk şehri olarak bahsettiğini ve İstanbul ile karıştırdığını yazdı.

"Cannes'da gibiydik"
Kendisi gibi sinema oyuncusu olan erkek arkadaşı Stuart Townsend'la geldiği Türkiye'yi çok sevdiğini söyleyen Theron söyleşide, "Türkiye'de bir araba kiralayarak Budapeşte'nin bütün sokaklarını gezdik. Budapeşte'de kendimizi Cannes Film Festivali'ndeymişiz gibi hissettik" ifadesini kullandı.

"Türk çarşısını dolaştık"
Theron ayrıca Budapeşte'de bir "Türk çarşısını" dolaştığını, bol bol Türk halısı satın aldığını ve kendisine burada büyük ilgi gösterildiğini anlattı. Theron, 2006 yılında İstanbul Film Festivali'ne katılmak için 2006 yılında İstanbul'a gelmiş, Kapalıçarşı'da alışveriş yapmıştı. Charlize Theron, 2003'te Cani (Monster) adlı filmle "En İyi Oyuncu" dalında Oscar almıştı.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 21.01.2008
394
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.