Magazin

Charles ve Camilla evlendi

Charles ve Camilla evlendi

İngiltere Veliaht Prensi Charles, Camilla Parker Bowles ile Windsor belediye binasında yapılan törenle evlendi.

Prens Charles, Camilla Parker Bowles ile Windsor Belediyesi'nde evlenerek, normal birvatandaş gibi belediyede medeni nikah kıyan ilk kraliyet ailesi veliahtı oldu.

Kraliçe belediyedeki nikaha gitmedi
Çift, 2500'den fazla gazeteci ile binlerce meraklının istila ettiği Londra'nın batısındaki Windsor kasabasının belediyesine lüks bir Rolls Royce ile geldi. Belediyede nikahı reddeden Kraliçe Elizabeth ile Prens Philip, medeni nikah törenine katılmadılar.

Kraliçe'nin Windsor şatosundaki dini tören ve ardından 800 kişiye verilecek resepsiyona katılacağı açıklandı.

Ne giydiler?
Belediyedeki kısa törende fildişi renkli bir şifon elbise ve mantogiyen 57 yaşındaki Camilla'nın İngiliz modacı Philip Treacy'e ait aynı renkteki alımlı şapkası dikkat çekti. Damat 56 yaşındaki Galler Prensi Charles da, geleneksel evlilik kıyafeti olan dize kadar uzunlukta gri ceket ve gri çizgili pantalon giydi.

Oğullar katıldı
Camilla, İngiliz kraliyet veliahtı ile evliliğiyle, aralarında Falkland adalarının da bulunduğu Cornwall Düşesi ve Kraliçe Elizabeth'in ardından İngiliz monarşisinin ikinci en güçlü kadını unvanını almış oldu.

Basına kapalı olan medeni nikah törenine Charles'ın büyük oğlu 22 yaşındaki Prens Williams ile Camilla'nın 30 yaşındaki oğlu Tom Parker Bowles da katıldı.
Yayın tarihi: 09.04.2005
617
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.