Magazin

Cesaretin de süperstarı

Cesaretin de süperstarı

Ajda Pekkan, şimdi de Twist için mayo ve bikini koleksiyonu hazırlıyor. Twist'in sahibi Ayaydın 'Bir ay sonra koleksiyonun tanıtımını Ajda Pekkan'la birlikte Silifke'de yapacağız' dedi.

İpekyol, Machka ve Twist markalarının yaratıcısı Ayaydın Miroglio Grup, Twist markası için özel koleksiyonlar hazırlayan ve tanıtım yüzü olan Ajda Pekkan'la ilişkisini derinleştiriyor. Ajda Pekkan'la işbirliğinin markalarının bilinirliliğini önemli derecede artırdığı söyleyen İpekyol Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın 'Victoria Beckham'la anlaşsaydık bu kadar ses getirmezdi. Gittiğimiz her yerde herkes çok büyük ilgi gösterdi.

Koleksiyonlar satışa çıktığı gün mağazalarda kuyruklar oluştu' dedi. Ayaydın, bu yıl Pekkan'la mayo ve bikini koleksiyonu hazırladığını Pekkan'ın koleksiyonların hazırlanması ve üretilmesi sürecine büyük katkı sunduğunu belirtti. Yalçın Ayaydın 'Yaklaşık 1 ay sonra mayo koleksiyonu satışa çıkacak. Tanıtım çekimlerini Mersin'in Silifke ilçesi'nde yapacağız, Ajda Pekkan mankenlik yapacak' dedi. Pekkan'la 3 yıllık anlaşma yaptıklarını anımsatan Ayaydın, 'Pekkan 2011'de bizden 1 milyon lira alacak. Bize müziği bırakırsa tekstilci olacağını söyledi' diye konuştu.

Ayakkabı da satacak
Ayaydın tüketicilerinden gelen talep üzerine deri ayakkabı da satacaklarını söyledi. İşe kendi mağazalarıyla başlayacaklarını belirten Ayaydın 'Yıl içinde özel mağazalar açacağız, en az konfeksiyon kadar iddialıyız' dedi.

120 milyon dolar kazandım
İki yıl önce 50 bin dolarlık yatırımla trendyol.com'a ortak olan Ayaydın elinde kalan 6.5'lik hisseyi de Trendyol'un da hissedarı olan Amerikalı fona sattı. Ayaydın, trendyol.com'dan bugüne kadar 12 milyon dolarlık gelir sağladığını söyledi. Online satışın artık vazgeçilmez olduğunu ifade eden Ayaydın, 'Bizim 120 mağazamızın günlük toplam cirosu 450 bin lira. trendyol.com'un günlük cirosu da hemen hemen aynı' dedi.

Gelecek yıl İstanbul'a otel açmaya hazırlanıyor
Şirketim yatırım yapmayı planladığı sektörler arasında otelcilik de var. İstanbul'daki otellerin kış aylarında bile yüzde 95 dolu olduğunu belirten Yalçın Ayaydın 'Bu potansiyelden yola çıkarak şehir otelciliğine girmeye karar verdik. 2012'de Şişli, Nişantaşı, Eminönü veya başka merkezi bir yerde 5 yıldızlı bir otel yapacağız' dedi. Ayaydın Bomonti'deki mağazasını Rixos'a vererek otelcilik için ilk ısınma turlarını yapmaya başladı.

(Akşam)

Yayın tarihi: 29.12.2011
625
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.