Magazin

Ceple çektiği fotoğraf ölümden kurtardı

Ceple çektiği fotoğraf ölümden kurtardı

Muz sandıklarının içinde İngiltere'ye geldiği sanılan zehirli bir Brezilya örümceğinin soktuğu kişi hayvanın fotoğrafını cep telefonu ile çektiği için ölümden kurtarılabildi.

Olay şöyle gelişti: Somerset'teki bir restoranda şef olarak çalışan Matthew Stevens, buzdolabını temizliyordu. Temizlik bezinin içinde saklanmış olan örümcek, Stevens'i elinden soktu. Kendisini böyle bir örümceğin soktuğuna arkadaşlarının inanmayacağını düşünen Stevens, içgüdüsel olarak anında kameralı cep telefonuna uzandı ve onlara göstermek amacıyla örümceğin fotoğrafını çekti. Ancak birkaç dakika sonra eli balon gibi şişti.

12.5 cm boyundaki örümcek, Stevens'in elini iki kere sokmuştu. Eli şiştikten sonra başı dönmeye başlayan ve acı çeken Stevens'i iş arkadaşları hastaneye yetiştirdi. Ancak hastanede kendisine bir şeyi olmadığını söyleyerek dinlenmesi için eve gönderdiler. Eve döndükten sonra Stevens, vücuduna yayılan zehirin etkisiyle bayıldı. Bunun üzerine ambulans çağırılarak başka bir hastaneye götürüldü.

GUİNESS'E GİREN ÖRÜMCEK
Doktorlar, panzehiri bulmak için fotoğraftaki örümceği teşhis etmek zorundaydılar. Stevens'ın çektiği fotoğraf Bristol Hayvanat Bahçesi uzmanlarına gösterildi. Stevens'i sokan örümceğin Amazon'da yaşayan ve 'Avare Örümcek' denilen (Phoneutria Fera) örümcek türü olduğu anlaşıldı. Bu tür, Guiness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en zehirli örümceğiydi. Doktorlar, örümceğin panzehirini vererek Stevens'i ölümden kurtardılar.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 28.04.2005
430
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.