Magazin

Cennet, cehennem olmadan önce

Cennet, cehennem olmadan önce

Fotoğrafçı Alptekin Baloğlu, Güney Asya'da denizaltında çektiği fotoğraflardan oluşan bir dia gösterisini bu gece sunacak.

Güney Asya'da dev dalgaların altında yok olup giden sadece insan yaşamı değildi. Yüzbinlerce yıllık tarih ve denizin altında yaşayan canlılar da bu felaketten etkilendi.

Gösteri bu gece
Dalgıç ve fotoğraf sanatçısı Alptekin Baloğlu, "Cennet Cehenneme Dönmeden Önce" Endonezya, Tayland, Myanmar ve Malezya çektiği fotoğraflardan oluşan bir dia gösterisi hazırladı. Ortaköy Princess Hotel Hard Rock Cafe'de bu akşam 20.30'da başlayacak olan dia gösterisinin 20 YTL'lik bilet satışından elde edilecek gelir, Güney Asya'daki felaketzedelere gönderilmek üzere Kızılay'ın Asya Ağlıyor kampanyasına aktarılacak.

Sualtında yaşamlar kayboldu
Alptekin Baloğlu, tsunami felaketinden sadece yeryüzünde yaşayan insanların değil su altında yaşayan canlıların da etkilendiğine dikkat çekmeyi amaçladığını söylüyor. "Derin sularda yaşayanlar daha az etkilenirken, bizlerin genellikle dalış yaptığımız resif sığlıkları büyük oranda tahrip oldu, ve elbette oraları yuva olarak kullanan birçok canlı da" diyor.

Gösteriye katılanlara sürpriz!
Baloğlu'nun, dia gösterisine katılanlar için bir de sürrizi var. Girişte verilecek olan numaralı biletler ile yapılacak bir çekiliş. Çekiliş sonucunda 1 kişi 70cmx100cm boyutlarında Sualtının Yıldızları sergisinde satışa sunulan Baloğlu'nun imzalı bir fotoğraf çalışmasını, 1 kişi geçen yıl Fransa'da "Dünyanın En İyi Sualtı Kitabı" ödülünü kazanan "Sualtının Yıldızları"nı, 2 kişi Baloğlu'nun ilk kitabı olan "Sualtından Yansımalar"ı, 5 kişi "Sualtının Yıldızları" adlı belgesel filmin DVD'sini, 5 kişi de "Sualtından Yansımalar" CD-Rom'unu kazanma şansı elde edecek.
Yayın tarihi: 17.01.2005
428
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.