Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Cem'in "sihirli" filmi

Cem'in "sihirli" filmi

Cem Yılmaz ilk yönetmenlik denemesi "Hokkabaz"da herkesi sihrin varlığına inandırmaya çalışan İskender rolünde. Senaryosunu da ünlü komedyenin yazdığı filmin diğer başrol oyuncuları Mazhar Alanson, Özlem Tekin ve Tuna Orhan.

Alin Taşçıyan / Milliyet

Emir Kusturica'nın ilk ve son dönem filmlerini anımsatan bir film "Hokkabaz". -Pardon "Sihirbaz", Büyük İskender alınmasın.- Kusturica'nın Roman karakterlerinin hayatında gerçekten biraz sihir vardır, Büyük İskender, Maradona, Gazi Üsteğmen Sait Tünaydın ve Fatma'nın realitesi oldukça katı.

Ama "Hokkabaz"ın tamamına sinen samimi sinema duygusu yeni başlayanlar için sihir sayılabilir.
"Hokkabaz" geniş kitlenin Cem Yılmaz komiği beklentisini karşılamayabilir ama ünlü stand-up komedyeni bir oyuncu- yönetmene dönüştürüyor.

Yılmaz çocukluğundan beri özendiği sihirbazlığı kendine meslek seçen İskender rolünde dört başı mamur bir karakter çiziyor ve onu hakkıyla canlandırıyor.

Kamera arkasındaki sorumluluğu "Hedi Hedi", "Şeylerin Kederi", "Orada Ölmek" adlı kısa filmleriyle tanıdığımız genç yönetmen Ali Taner Baltacı ile paylaşıyor. Bu sayede ortaya mizansen başta olmak üzere her açıdan pürüzsüz, özenli ve keyifli bir seyirlik çıkıyor. Teknik ekibin sağlamlığı da "Hokkabaz"ın film olarak değerini pekiştiriyor.
792
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.