Magazin

Cem'in anahtarını alıyorlar!

Cem'in anahtarını alıyorlar!

Rol aldığı reklamda "Alırım anahtarını" gibi diyaloglarıyla güldüren Cem Yılmaz'ın Aston Martin marka otomobiline el konuluyor.

Opet reklamlarındaki diyaloglarıyla son dönemde yeniden gündeme gelen şovmen Cem Yılmaz'ın, geçen yıl İngiltere'de hayatını kaybeden lüks otomobil ithalatçısı Mehmet Sabancı'nın şirketi F&B'den aldığı Aston Martin marka otomobiline el konulacak.

Az vergi ödemek için düşük bedelle Tükiye'ye sokulan aracın alıkonulması için Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne yazı gönderildi.

Yılmaz, söz konusu otomobili, ithalatını yaptığı lüks otomobillerle ilgili olarak gümrük müfettişlerinin soruşturma yaptığı F&B Otomotiv'den 4 yıl önce almıştı.

Hazırlanan raporda, Yılmaz'ın aracının gerçek değerinin 150 bin YTL olduğu, ancak Türkiye'ye "çifte fatura"yla 100 bin YTL üzerinden sokulduğu belirtiliyor. Otomobilin ithalatıyla ilgili olarak F&B otomotiv yetkilileri hakkında kaçakçılıktan soruşturma sürdürülürken, tedbir olarak Yılmaz'ın aracına el konulacak.

Cem Uzan da var
Gümrük Müfettişi Yücel Karadiş tarafından yürütülen soruşturmada, çifte faturalı ithalat, Almanya'yla yapılan yazışmalar sonucunda ispatlandı. Soruşturma kapsamında Genç Parti lideri Cem Uzan'ın çifte fatura yöntemiyle ithalatı yapılan aracına da el konulması istendi. Ancak Uzan'ın kullandığı otomobil TMSF tarafından ihaleyle satıldığı için bunun mümkün görülmediği kaydedildi.

Daha önce de Sanayi Bakanlığı, Sabancı'nın vefatından sonra F&B Otomotiv'in başına geçen eşi Zeynep Sabancı ve şirketin dört yöneticisi hakkında, 2003 ve 2004'te "uygun olmayan belgelerle dört lüks cipin ithalatı" konusunda savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 24.05.2006
383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.