Magazin

Cemil İpekçi'den Melih Gökçek'e cevap

Cemil İpekçi'den Melih Gökçek'e cevap

Modacı Cemil İpekçi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in gaylerle ilgili sözlerine Twitter'dan cevap verdi.

Türkiye'de 20 yılı geride bırakan LGBT (Lezbiyen, gay, biseksüel, travesti, transeksüel) Dayanışma Derneği Taksim'de yürüyüş yapmıştı. Yürüyüşe siyasiler de katılmıştı. Yürüyüşte en önde CHP Milletvekiller'i Şafak Pavey, Binnaz Toprak, Hüseyin Aygün, ÖDP lideri Alper Taş ve Alman parlamenterler yer almıştı.

Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, bunun üzerine CHP'li Hüseyin Aygün'e Twitter 'da 'Hüseyin Aygün sen gay mısın? Yanlış anlama, sadece merak ediyoruz. Tunceli'de de merak ediyorlarmış' şeklinde bir soru yöneltmişti.

Melih Gökçek'in bu sorusuna ise ünlü Modacı Cemil İpekçi, Twitter'dan tepki gösterdi:

''Melik Gökçek Bey bugüne kadar yazılarınızı okudum. Beğenmediğim de olsa saygı duydum. Ama lütfen işinize bakın. Gaylerle uğraşmayın.

Günlerdir fıskıyenizi kim kırdı diye doruyorsunuz. Gayler kırmaz ama kırılırlar. Bizler kırıldığımızda da kırık camlar gibi ayağa batarız."

Yayın tarihi: 02.07.2013
624
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.