Magazin

Cemil İpekçi 'top modeli'ni buldu

Cemil İpekçi 'top modeli'ni buldu

Modacı ve tasarımcı olmak isteyen Mardinli gençler Cemil İpekçi'nin kurduğu atölyeye akın ediyor. İpekçi, merkeze başvuran 20 yaşındaki Pelin Kaya ile özel olarak ilgileniyor.

Ünlü modacı Cemil İpekçi'nin açtığı Moda ve Tasarım Merkezi'ne hergün yüzlerce genç, modacı ve tasarımcı olmak için başvuruda bulunuyor. Günde 400-450 başvuru aldıklarını söyleyen Cemil İpekçi, Mardin'i moda merkezi haline getirmeyi amaçladığını söyledi. 20 yaşındaki Pelin Kaya ile özel olarak ilgilenen İpekçi, Türkiye'nin en büyük top modeli yapmak istediğini de belirtti.
Mardin Çok Amaçlı Toplum Merkezi'nin (ÇATOM) valilik desteğiyle yürüttüğü, 'Geleneksel Kıyafet Tasarım ve Üretim Projesi' çerçevesinde 10 gün önce açılan Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Merkezi'ne gençler büyük ilgi gösteriyor. Modacı ve tasarımcı olmak için günde 400-450 başvuru aldıklarını belirten İpekçi, "Başvurular Mardin, Diyarbakır ve çevre illerden yapılıyor. Gösterilen büyük ilgi beni çok sevindiriyor. Mardin'de bu kadar ilgi göreceğimizi tahmin etmiyordum. Şu anda 60 kişiyle çalışıyoruz. Gençlerimizin çizdiği ve tasarladığı birbirinden ilginç tasarımları gerçekten büyük başarı. Mardin artık moda ve tasarımla kendisinden bahsedecektir" dedi.


İPEKÇİ'NİN TOP MODELİ
Modacı Cemil İpekçi, merkeze başvuran 20 yaşındaki Pelin Kaya ile özel olarak ilgileniyor. Daha önce Mardin'den manken bulup yetiştireceği yönünde söz verdiğini söyleyen İpekçi, "Bulduğum Pelin Kaya'yı İstanbul'da Türkiye'nin en büyük top modeli olarak ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Bu kızda büyük bir cevher var. Türkiye'de büyük bir isim yapacaktır, herkes bu kızın peşinde koşacak" dedi. İpekçi'nin ilgisinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Pelin Kaya, "Cemil ağabeyin her dediğini yapıyorum ve kendime güveniyorum. Onu mahçup etmeyeceğim" diye konuştu.
Yayın tarihi: 10.06.2009
596
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.