Magazin

Cemil İpekçi ile eşcinsellik üzerine!

Cemil İpekçi ile eşcinsellik üzerine!

Hülya Avşar, daha röportajın en başında bir çok eşcinselin sorduğu o soruyu İpekçi'ye yöneltti:

Hülya Avşar: Senden önce esçinsel konuklarım oldu ve çok da beğenilerek seyredildi. Fakat onlar senin kadar rahat değiller ve çok zor şartlarda yaşıyorlar. Bir sürü problemleri var, niçin sen bu problemleri yaşamadın? Başarılı olduğun için mi?

Cemil İpekçi: Bu sadece cinsel tercihimle ilgili değil, her konuda ilgili. Benim tabi şansım da oldu, onlardan daha şanslı olduğum bölümler de oldu. Belli bir ailenin çocuğu olarak doğdum. Belirli bir yaşa kadar maddi imkanlarımda ailemin desteğini görebildim. Doğduğum muhitte zaten bir sürü şey farklıydı. Yani algılamalar farklıydı. Ben onun için hayata başlarkan şanslı da başladım. Ben hayata başlarken 1-0 önde başladım. Onların bir sürüsünün 1-0 önde başlamayanı da var tabii ki... Onların sorunları da oradan geliyor.

BEDENLERİNİ SATMAYA KADAR GÖTÜREBİLMİŞLER
Cemil İpekçi, birçok eşcinselin yaşadığı aile ortamında bu tercihlerinin kabul görmediği için evi terk ettiğini ve bedenlerini satmaya kadar işi götürmek zorunda kaldıklarını ifade etti. İpekçi, "İnsanları yargılamak çok kolay, ama nedenini ve niçinini bilirsen hiçbirimizin birbirimizi yargılamaya hakkı yok. Bugün bedenini satmak... Kimse bedenini satmak istemez. Bedenini kiralamak da istemez. Ama açlıklar insanlara fare ölüsü bile yediriyor. İnsanlar birbirini bile yemişler, dağın tepesinde kalınca" dedi.
(Vatan)
Yayın tarihi: 24.01.2008
502
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.