Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Cem Yılmaz'la Ali Taran ortak oluyor

Cem Yılmaz'la Ali Taran ortak oluyor

Reklam dünyasının başarılı ismi Ali Taran ile komedi dünyasının yıldızı Cem Yılmaz iş ortağı oluyor.

Komedyen Cem Yılmaz ve reklamcı Ali Taran, ortak reklam ajansı kuruyor. Çoğu kişiye göre biri reklamın dahi çocuğu, öteki komedinin. Biri yarattığı reklamlarla gündem oluyor, öteki oynadığı filmlerle, yaptığı gösterilerle. Şimdi bu iki isim, 'Beyin' adını verdikleri reklam ajansında ortak oluyorlar.

Daha önce Telsim ve Mavi Jeans reklamlarında beraber çalışan Ali Taran ve Cem Yılmaz, kurdukları şirkette her şeye sıfırdan başlayacak. Şimdilik ajansın müşterilerinin kimler olacağı belli değil. Başlangıçta ajans için ayrı bir ekip de kurulmuyor. Ali Taran'ın Ali Taran Creative Workshop (ATCW) şirketinin çalışanları bir süre yeni ajans Beyin için de iş üretecekler.

Şirketin ofis olarak kullanacağı mekan da, aynı şekilde bir süreliğine Levent Gazeteciler Mahallesi'ndeki ATCW ofisinin içinde ayrı bir bölüm olacak. Burada Cem Yılmaz'ın kullanacağı oda şimdiden tamamlandı.

İKİSİ DE UZANZEDE
Şu anda televizyonlarda gösterilmeye devam eden Fritolay'in Doritos reklamlarında oynayan Cem Yılmaz ve Ali Taran'ın bir diğer ortak noktaları da Uzanlar.

2002'de Cem Uzan'ın başkanı olduğu Genç Parti'nin seçim kampanyasını yürüten Ali Taran, Uzanlar'a ait İmar Bankası'nda 3 milyon doları varken, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bankayı kapatmasından sonra kayıtlarda gözükmediği gerekçesiyle parasını alamamıştı.

Cem Yılmaz da, el konulmadan önce Uzanlar'a ait olan Telsim'in sponsorluk vaadiyle Gora filmini çekmeye çalışmış ancak, parasal sıkıntılar yüzünden 2 yıl boyunca film bir türlü tamamlanamamıştı.

Güldürmeye çizgiyle başladı, artık sahnede
Leman Dergisi'nde karikatür çizerken stand-up gösterilerine başlayan ve kısa sürede Türkiye'nin en ünlü komedyeni olmayı başaran Cem Yılmaz, 1995'ten beri şimdiye kadar 2000'e yakın gösteri gerçekleştirdi. Her şey Çok Güzel Olacak, Vizontele gibi filmlerde oynayan Cem Yılmaz geçen hafta vizyona giren Gora filmiyle de Türkiye'de yeni hasılat rekoruna koşuyor. Yılmaz, gösteri ve filmlerinin yanı sıra birçok reklamda da oynadı. Halen televizyonlarda gösterilen Doritos (Eğitim şart) reklamlarının yanı sıra, Panasonic (radyo spotları), Mavi Jeans (Porsche), Telsim (Aja Pekkan, Athena), My Cep (Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncılık) reklamları da Yılmaz'ın rol adığı diğer reklamlar.

Cem Uzan'ın reklamcısı
Ali Taran Türkiye'nin en tartışılan reklamcılarından. Ali Taran Creative Workshop (ATCW) şirketini 1992'de kurdu. Yaptığı işlerle de kısa sürede Türkiye'nin en tanınan reklamcısı haline geldi. BP Super V (Ağzı olan konuşuyor), Fındık Üreticileri Birliği (Aganigi naganigi) Derby (Ali Desidero), Ixir (Banu Alkan), Tadelle (Fatih Terim), Mavi Jeans (Artık çok oluyoruz), Tokai (Çakar çakmaz çakan çakmak) ve Filli Boya (En güzel renkler) Taran'ın hazırladığı reklamlardan bazıları. Bu arada Taran, 2002 yılı genel seçimlerinde Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın reklam kampanyasını yöneterek, siyasal reklamcılığa da el attı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 19.11.2004
539
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.