Magazin

Cem Yılmaz'ın filmine ihtiyacım yok

Cem Yılmaz'ın filmine ihtiyacım yok

"Çılgın Dersane Kampta" filmiyle dikkat çeken Ceyda Ateş, Cem Yılmaz'ın filmi "AROG"da oynayıp oymayacacağını bilmediğini söyledi.

Ateş, "Ben sadece iş görüşmesine gittim. Cem Bey (Yılmaz) ile karşı karşıya bile gelmedim. Bana herhangi bir yanıt da vermediler. Belki Cem Bey beğenmiştir. Olursa sevinirim. Olmazsa da bir şey kaybetmem. Çünkü Cem Yılmaz'ın filmine ihtiyacım yok" diyor.

Filmi biraz geriye saralım. Beş yaşınıza, güzellik yarışmasına katıldığınız günlere dönelim. Kimin fikriydi bu?
Annem ve babam çok istemiş. Uzun, lüle lüle, sarı saçları, mavi gözleri olan bir bebekmişim. Annem bu yarışmada bulunmamı istedi. Çünkü yarışmaya dünyanın dört bir yanından çocuklar katılıyordu. Birinci çıktım. Ve devamı da geldi.

Bir çocuk, film setlerinde büyüdüğünde ne oluyor?
Mesela, kız arkadaşlarımla evcilik oynamadım. Kova kürekle deniz kenarında evler yapmadım. Setlerin içinde, kameraların önünde büyüdüm. Pişman olduğumu söyleyemem. Yani bir gün bile "Keşke oyuncaklarımla oynasaydım" demedim.

10 yaşında, Küçük İbo'nun dizisinde Çingene rolü oynamıştınız. O yaşta, rol yapmak zor muydu?
Rolüm gerçekten ağırdı. O dizi üç yıl sürdü. "Yapamıyorum, edemiyorum" demedim hiç. Çünkü mesleğime küçük yaşta aşık olmaya başlamıştım.

Güzelliğiniz için seçildiğinizi düşünüyor musunuz?
Herkes "Güzelliğini kullanarak rol alıyor" diyor. Tabii ki güzellik çok önemli. Ama yapımcılar, verilen rolü kotardığım için beni seçiyorlar.

Herkes böyle düşündüğüne göre, "Güzelliğiniz oyunculuğunuzun önüne geçiyor" diyebilir miyiz?
Bence güzellik hiçbir şeyin önüne geçmez. Güzeldir, ama içi boştur. Neyleyim o zaman güzelliği? Hele ki bunu bizim camiamızda çok görüyoruz.

Kadir Çöpdemir'in programında, eteğinizi çıkarıp hediye etmiştiniz. Bunu neden yaptınız?
"Çılgın Dersane Kampta" filminden sonra bana, "Çılgın Dersane'nin çılgın kızı" demeye başladılar. Kadir Bey'in programına giden herkes hediye götürmek zorundaymış. Ben iki tane kaplumbağa götürmek istedim, "Yok, olmaz" dediler. Çılgın bir şey yapmam istendi. "Ayı götüreyim" dedim, yanlış anlaşılır diye korktum. Daha sonra aklıma, filmde giydiğim eteği vermek geldi. O da epey ses getirdi.

Oynadığınız dizi ve filmlerde cüretkar pozlar veriyorsunuz. Aileniz bir şey demiyor mu?
Pek çok dizide evin sürekli ağlayan, sümüklü kızıydım. Drama rolleri bendeydi. Son günlerde seksiliğim konuşuluyor. Ailem gerçekten en büyük destekçim. Bir şey yapıyorsam, onlar "Ceyda bir şey biliyor ki yapıyor" diye düşünüyor.

Bu zamana kadar rol aldığınız projelerden hangisi aradığınız roldü?
Her kılığa girebilen biriyim. Çingene olsun, Rus olsun, çocuk olsun... Hepsini canlandırabilirim. Rol sıcak geliyorsa, kafamda bir şeyler oluşuyorsa, işte o rolü oynayabilirim. "Nasıl bir rol istiyorsun?" diye sorarsanız, Zeyna olmak, ormanda vahşi bir kadını canlandırmak isterdim.

"Çılgın Dersane Kampta" filminde canlandırdığınız Esra gibi, iki erkeği birbirine düşürdüğünüz oldu mu?
Hiç böyle bir şey yapmadım. Ama erkekler arasında olmuşsa, bilemeyeceğim.

Cem Yılmaz'ın "A.R.O.G" filminin yeni gözdesiymişsiniz...
Henüz belli değil. Ben sadece iş görüşmesine gittim. Taş Devri'nde yaşayan bir kızı canlandıracaktım. Cem Bey ile karşı karşıya bile gelmedim. Bana herhangi bir yanıt da vermediler. Belki Cem Bey beğenmiştir; ama ortada bana gelen bir cevap yok. Hálá haber bekliyorum. Sonuçta birçok projede yer aldım. Olursa sevinirim. Olmazsa da bir şey kaybetmem. Çünkü Cem Yılmaz'ın filmine ihtiyacım yok.

Volkan'la birlikte değilim
Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel ile birlikte olduğunuz söyleniyor. Doğru mu?
Gerçekten bıktım. Böyle bir şey yok. Bu dedikodular canımı sıkıyor.

Hayatınızda biri var mı?
Yok.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 21.03.2008
569
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.