Magazin

Cem Yılmaz Vizontele-2'de yok

Cem Yılmaz Vizontele-2'de yok

Yılmaz Erdoğan, bir söyleşide Türkiye'de Vizontele'den daha iyi bir film çekilemediğini iddia etti. Filmin ikincisini çekmek için hazırlıklarını sürdüren Erdoğan, Cem Yılmaz'ın bu kez oyuncu kadrosunda olamayacağını belirtti.

Yılmaz Erdoğan, önceki gün Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu. Sanatçının Vizontele ile ilgili sorulara verdiği yanıtlar ilginçti. ''Sinemayla ilgili bazı toplantılar, Vizontele'den bahsetmeme kararı alınarak yapılıyor. Bunu neden yapıyorlar anlamıyorum. Biz bu husumeti hak edecek bir şey yapmadık kimseye. Görünen o ki seyircinin böyle bir derdi yok ve filmi çok sahiplendi'' diyen Erdoğan, konuşması sırasında Vizontele'den daha iyi bir Türk filminin çekilemediğini de iddia etti: ''O ayarda film yapılsaydı o ayarda seyirci giderdi. Benim için seyirci sayısı çok önemli bir ölçüdür. Ticari niyetle film yapan, ticari olarak da kaybediyor. İlk filmde bize 'Kaça mal oldu' dediler, biz de gerçek rakamı söyledik. Sanki biz o parayla hava yapıyormuşuz gibi bir atmosfer doğdu. 2.5 milyon dolarla, adamların 150 milyon dolarlık Titanic'ini geçtik kendi ülkemizde.'' Cem Yılmaz'la bu filmde beğenilen bir ikili oluşturan Yılmaz Erdoğan, stand-up'ın güçlü isminin yeni projelerinde yer alamayacağını da üzülerek açıkladı: "'Şimdi Vizontele-2 zamanı. 24 saat onun için çalışıyorum. Filmi inşallah ağustosta çekeceğiz. Cem Yılmaz oynamayacak, bu kötü haber. Başka bir film şirketiyle anlaşmalı."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.05.2003
544
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.