Magazin

Cem Yılmaz hangi bakanı işletti

Cem Yılmaz hangi bakanı işletti

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın, 2002 yılında Esenboğa havaalanında, uçağın VIP bölümünde dönemin bir bakanını işlettiği ortaya çıktı.

Yeni Şafak yazarı Şamil Tayyar'ın önceki gün köşesinde anlattığı olay şöyle gerçekleşti: Uçağa binen Bakan, 'VIP' bölümüne oturur.

Bir-iki dakika sonra da, üzerinde şalvarı andıran siyah pantolon, ayağında sandalet ve başında ters takılmış şapkayla Cem Yılmaz içeriye girer. Bakan'la göz göze gelen Cem Yılmaz, hemen kendisini tanıtır: 'Nasılsınız sayın bakanım. Ben Van Belediye Başkanı Sırrı!'

İller Bankası'na geldim
Bakan Bey ayağa kalkar, elini uzatıp, 'Çok memnun oldum' der. Karşılıklı hal hatırdan sonra ünlü komedyen, Ankara'ya geliş nedenini anlatır: 'Sayın bakanım, İller Bankası'ndan para almaya geldim ama çözemedik. Yardımcı olur musunuz?' Yardım talebi karşısında Bakan Bey, 'Sayın başkan, çok isterdim ama bu özerk kurullara karışmıyoruz. Ancak proje desteği gibi yardımlar yapabiliriz' der.

Ne kadar rahat başkanmış
Cem Yılmaz, hiç bozuntuya vermeden, teşekkür eder, Ankara'ya bir daha geldiğinde kendisine uğrayacağını söyler. Ve Yılmaz'la vedalaşan Bakan, danışmanına dönerek: 'Gördünüz mü başkanı? Ne kadar rahat birisi' der. Cem Yılmaz'ı tanıyan danışmanı uyarır: 'Sayın bakanım, o Van Belediye Başkanı değil, Türkiye'nin en ünlü şovmeni!'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.01.2005
379
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.