Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Caz treni yola çıkıyor

Caz treni yola çıkıyor

Afyonlu bir müzik öğretmeni olan Hüseyin Başkadem'in, kişisel çabalarıyla yarattığı Afyonkarahisar 3. Caz Festivali yarın başlıyor. Festivale Afyon valiliği, belediyesi, Kocatepe Üniversitesi ve Ticaret Odası destek veriyor.

Festivale bu yıl da müzisyenlerin yanı sıra yazarlar, tiyatrocular, sinemacılar katılacak. Konserler dışında, müziğin diğer sanat dallarıyla ilişkisi üzerine söyleşiler düzenlenecek. Sanatçıların bir kısmını ve yazarları Afyon'a götürecek "caz treni" bu gece yola çıkıyor.

Festival kapsamında 26 Mayıs Pazartesi günü, Refik Durbaş, Erdal Alova ve Egemen Berköz'ün katılacağı şiir, Mehmet Güleryüz'ün katılacağı resim, Perihan Mağden ve Lale Müldür'ün katılacağı edebiyat söyleşileri yapılacak, Cazın Hikayesi adlı bir belgesel gösterimi olacak. Tan Oral'ın doğaçlama çizgilerinden bir sergi ve kitap stantları açılacak. Ayrıca Semih Poroy, Tuncel Kurtiz'in katılacağı konferans ve söyleşiler de var. Aynı gün yapılacak açılış konserini Hasan Kocamaz dörtlüsü Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampusu'nda verecek.

OKULLARDA KONSERLER
Sabit Kalfagil, Işıl Özgentürk, Orhan Kahyaoğlu gibi isimlerin de katılacağı konferanslar, sergiler, söyleşiler salı, çarşamba perşembe ve cuma günü de sürecek. Salı akşamı Şuhud Lisesi'nde ve Anıtpark'ta Naapjazz ve Muammer Ketencioğlu konserleri var. Çarşamba akşamı üniversite kampusunda Tamburada Caz ve Yahya Dai Caz orkestraları konserleri gerçekleştirilecek. Perşembe akşamı Ricardo Moyano gitar resitali, cuma ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Caz Orkestrası ile Şenova Ülker Dörtlüsü'nün konserleri var.

Kimi konserleri lise ve ilköğretim okullarında gerçekleştiren festival yavaş yavaş başka şehirlerden cazseverlerin ilgisini de çekmeye başladı. Bu yıl Ankara, İzmir ve Bodrum'dan cazseverler Afyon'da olacak.
(Hürriyetim)
Yayın tarihi: 24.05.2003
506
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.