Magazin

'Çatlak Profesör' Broadway'de

'Çatlak Profesör' Broadway'de

Amerikalı komedyen Jerry Lewis, 1963'te çevirdiği 'Nutty Professor' (Çatlak Profesör) adlı filmin müzikal komedi versiyonunu Broadway'e taşımaya hazırlanıyor.

Gösteri dünyasının dergisi Variety'nin haberine göre, müzikal komedi 2007'de California'nın San Diego kentinde deneme mahiyetinde sahnelenmeye başladıktan sonra ekim 2008'den itibaren New York'taki Broadway'de oynanacak.

Oyunun yönetmenliğini yapacak Jerry Lewis'in ise oyunda rol almayacağı belirtildi. Müzikaldeki başrol, özel bir gösteri sırasında keşfedilen Michael Andrews isimli genç ve deneyimsiz bir aktöre verilecek. 1996'da beyaz perdede Eddie Murphy tarafından da canlandırılan ve mucize bir iksirle dayanılmaz bir çapkına dönüşen utangaç ve kompleksli bir kimya profesörünü anlatan Çatlak Profesör ('Dr Jerry ve Mister Love-The Nutty Professor') filminin senaryosu 1963'te Jerry Lewis tarafından yazıldı.

Filmin yönetmenliğini de üstlenen Lewis, aynı zamanda filmde oynadı. Jerry Lewis 1995'te Broadway´de 'Damn Yankees' adlı oyunda rol almıştı.
Yayın tarihi: 08.06.2006
443
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.