Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Castro'nun 'Fahrenheit 9/11' sevgisi

Castro'nun 'Fahrenheit 9/11' sevgisi

Küba lideri Fidel Castro, Michael Moore'un ABD Başkanı George W. Bush'u hedef alan belgeseli 'Fahrenheit 9/11'i televizyonda yayınlatma kararı aldı.

Belgesel yönetmeni Michael Moore'un ABD Başkanı George W. Bush'u hedef alan belgeseli 'Fahrenheit 9/11' isimli filmi gösterime girdiği Küba'da büyük ilgi görürken, Bush ile atışmaları ile tanınan Küba lideri Fidel Castro, filmi devlet televizyonunda gösterme kararı aldı.

İlgi çok büyük
Küba'da yaz sezonunu açan 120 sinemada birden gösterime giren film kapalı gişe oynarken, Küba'nın komünist hükümetinin geçtiğimiz perşembe günü filmin devlet televizyonunda gösterilmesine karar verdiği bildirildi.

İki liderin arası gergin
Castro, son dört yıldır sürekli olarak Bush'u, hükümetini istikrarsızlaştırmaya çalışmakla suçlarken Bush da geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Castro'yu seks turizmini teşvik etmekle itham etmişti.

Küba basını daha gösterime girmeden yaptığı yayınlarla Moore'un filminin adeta reklamını yaparken, filmin sinemalarda gösterime girmesinden haftalarca önce video mağazaları tarafından geceliği beş pesodan kiralanan video kasetlerinin büyük ilgi gördüğü belirtildi.
412
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.