Magazin

ÇASOD ödülleri sahiplerini buldu

ÇASOD ödülleri sahiplerini buldu

Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği'nin(ÇASOD) ''10. ÇASOD Oyuncu Ödülleri'', Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödüle değer görülenlerden ''En İyi Kadın Oyuncu Ödülü''nü kazanan Zuhal Olcay dışındakilerin törene katılmaması dikkat çekti.

Törende, Macit Koper, Alin Taşçıyan, Vecdi Sayar ve Taner Barlas'tan oluşan jürinin, 2002 yılı içinde vizyona giren filmleri değerlendirerek belirlediği ödüller açıklandı. ''Hiçbiryerde'' filmindeki rolüyle ''En İyi Oyuncu'' ödülünedeğer görülen Zuhal Olcay'a ödülü, sanatçı Füsun Demirel tarafından sunuldu.

Törende açıklanan diğer ödüllerin sahipleri ise törene katılmadı. Ödüle değer görülen sanatçılar ve oynadıkları filmler şöyle:

En İyi Erkek Oyuncu: ''Sır Çocukları'' filmiyle Fırat Tanış ve ''Uzak'' filmiyle geçen yıl geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Mehmet Emin Toprak.
Umut Veren Kadın Oyuncu: ''Gönlümdeki Köşk Olmasa'' filmiyle Şebnem Köstem.
Umut Veren Erkek Oyuncu: ''Gönlümdeki Köşk Olmasa'' filmiyle Bora Akkaş.

Ayrıca ''Dokuz'' filmindeki performanslarıyla Serra Yılmaz, Cezmi Baskın, Ali Poyrazoğlu, Ozan Güven, Fikret Kuşkan, Rafa Radomisli ve Esin Pervane de ''Jüri Özel Ödülü''ne değer görüldü.

''EMEK ÖDÜLÜ'' KOÇYİĞİT'İN
Gecede, ''Emek Ödülü''nün de Türk sinemasının ünlü oyuncusu Hülya Koçyiğit'e değer görüldüğü bildirildi. Sağlık sorunları nedeniyle törene katılamayan Koçyiğit, sinevizyondan yayınlanan görüntülü mesajında ödülün kendisine verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek teşekkür etti.

Törenin ardından gazetecilerin, ödüle layık görülen oyuncuların geceye katılmamasıyla ilgili sorularını yanıtlayan ÇASOD Başkanı Rutkay Aziz, 4 yıldır ödül kazananların isimlerinin tören gecesi açıklandığını kaydetti.

Aziz, ''Ödüller tören gecesine kadar gizli tutuluyor, benim bile tören gecesi haberim oluyor. Arkadaşların gelmemesine üzüldüm, daha sorumlu davranabilirlerdi. Yurtdışında da aynı uygulama var, ama tüm adaylar ödül gecesi salondalar'' diye konuştu.
(AA)
Yayın tarihi: 07.04.2003
595
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.