Magazin

Carey 8 dalda Grammy'ye aday

Carey 8 dalda Grammy'ye aday

Ünlü şarkıcı Mariah Carey, ABD'nin müzik Oscar'ları sayılan Grammy ödüllerine 8 dalda aday gösterildi.

Pop yıldızı Mariah Carey, yılın albümü kategorisinde "The Emancipation of Mimi", yılın şarkısı ve plağı kategorisinde "We Belong Together" şarkısının da bulunduğu toplam 8 dalda Grammy için yarışacak.

Legend ve West de sekiz dalda aday
Mariah Carey'in yanı sıra John Legend ve Kanye West de 8 dalda Grammy ödülüne aday gösterildi. Legend'in aday gösterildiği dallar arasında yılın en iyi sanatçısı, West'in aday gösterildiği dallar arasında 'Late Registration' albümüyle yılın albümü, 'Gold Digger' şarkısıyla da yılın şarkıcısı kategorileri bulunuyor.

Grammy için birden fazla kategoride aday gösterilenler arasında 50 Cent, Steve Wonder, Gwen Stefani, U2 ve Bruce Springsteen de yer alıyor.

En iyi şarkı adayları
Springsteen'in 'Devils & Dust' isimli parçası yılın şarkısı adayları arasında bulunuyor. Aynı kategoride aday gösterilen şarkılar arasında Rascal Flatts'ın "Bless the Broken Road", Legend'in "Ordinary People", Carey'in "We Belong Together" ve U2'nun "Sometimes You Can't Make It On Your Own" isimli şarkıları da yer alıyor.

U2 dört dalda aday
U2 yılın şarkısı kategorisinin yanı sıra yılın albümünün de bulunduğu 4 ayrı dalda daha aday gösterilirken, 'A Time to Love' adıyla 10 yıldır ilk kez bir albüm çıkaran Steve Wonder da 6 adaylıkla birden fazla kategoride aday gösterilen isimler arasında.

Grammy ödülleri 8 Şubat 2006'da Los Angeles'ta düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.
Yayın tarihi: 08.12.2005
339
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.