Magazin

Cansu'yla evlenmiyoruz

Cansu'yla evlenmiyoruz

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde İsmail Dümbüllü Özel Ödülü'nü alan Cem Yılmaz, esprileriyle törene damgasını vurdu.

Her yıl Müjdat Gezen Sanat Merkezi tarafından yapılan ve yılın başarılı tiyatro sanatçısına verilen İsmail Dümbüllü ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

Müjdat Gezen başkanlığında 27'incisi yapılan ödül töreninde, İsmail Dümbüllü Ödülünü Bülent Emin Yarar alırken, "İsmail Dümbüllü Özel Ödülü" ise, Cem Yılmaz'a verildi.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde bu ödülü aldığı için çok mutlu olduğunu belirten Yılmaz, "Tiyatro sanatçısı değilim ama tiyatro sanatına yakışmayacak bir şeyler yaptığımı zannetmiyorum. Komedyenliği hep anlaşılır diye düşündüm. Bu motivasyonla, komik olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. Ayrıca bu ödülü, Müjdat Gezen okulu ilk kurulduğunda sınava girip, kazanamayan abim için alıyorum" dedi.

Bu sürpriz açıklamayı sahnede ilk kez öğrenen Müjdat Gezen, "İnanmıyorum. Sen niye onun yerine girmedin" derken, Cem Yılmaz ise "O zamanlar o yetenekliydi. Daha doğrusu abimi yetenekli zannediyorduk. Ne zaman Müjdat Bey'in ve öğrencilerin adı geçse, hep o hatırasını dile getirir" dedi.
Yayın tarihi: 28.03.2007
1006
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.