Magazin

Cansu Dere evlenmek istiyor

Cansu Dere evlenmek istiyor

Cansu Dere, "Mümkünse hayatımda bir kere evlenmek istiyorum" diyor.

Cansu Dere, İstanbul Life dergisinin mayıs sayısına verdiği röportajda ilginç açıklamalar yaptı.

Sıla dizisinin çekimlerinin yapıldığı Mardin'de nerede kalıyorsunuz?
Nusaybin'de çok güzel bir otelde kalıyoruz. Suriye'ye o kadar yakın ki. Baktığınız zaman Suriye görünüyor. Yol var, sonra tel örgü, mayınlı alan ve Suriye.

Sıkıcı oluyor mu İstanbul'un renkli hayatınızdan uzak kalmak?
Sıkılmak için vaktim olmuyor. Hemen her gün çekimim oluyor. Dolaşıyorum. Çok yer var görecek. Dizi çok da iyi durumda olduğu için sakin sakin dolaşamıyoruz. 15 dakikada her şey değişiveriyor. Çok enteresan yerler var. Dini inancı farklı insanlar birlikte yaşadığı için çok ilginç mekanlar var orada.

Neyin eksikliğini hissediyorsunuz Mardin'de?
Cumhuriyet Gazetesi yok mesela (gülüyor). İstanbul'da yaşıyorum ama Paris'e gitmişim, Mardin'e gitmişim benim için fazla bir şey değişmez. Evini özleyen bir insanım. Buradaki arkadaşlarımı özlüyorum, ama Mardin'i sevdiğim için beni rahatsız eden bir durum yok.

İlk defa bu kadar uzakta yaşıyorsunuz evinizden değil mi?
6 ay Paris'te kalmıştım. Ama benim için fark etmiyor. Sadece evimi özlüyorum.

Bebek'te oturuyorsunuz, Nusaybin'de çalışıyorsunuz. Ciddi farklar gözlemliyor olmalısınız.
Çok uç şeylerden bahsediyoruz. Burada aradığın her şeyi buluyorsun. Oradaki insanlar çok farklı. Daha sakin yaşıyorlar. Daha yayarak kullanıyorlar zamanı. Biz sürekli bir şeylere yetişmeye çalışırız. Onların acelesi yok. Sindire sindire yaşıyorlar. (Cansu'nun telefonu durmuyor bu arada. Birkaç günlüğüne İstanbul'da sadece. Ajansından Yıldırım Mayruk'un asistanı arıyor.) Soru neydi? Zaten balık hafızam var. Her şeyi unutuyorum. İşte böyle oluyor koşuşturmaktan. İlk defa bu kadar çok tatile ihtiyacım olduğunu hissediyorum. (Tekrar telefon çalıyor.) Sessize alayım bari. Sakinliği yakalamak çok zor.

Tatil denince aklınıza ilk ne geliyor?
Sadece müzik, kitap ve deniz olmalı. Beni yoran tek şey bir taraftan bir tarafa dönmek olmalı...

Şu anda kendinizi en başarılı hissettiğiniz dönemi mi yaşıyorsunuz?
Evet, oyunculuk konusunda ilk defa böylesine uzun soluklu bir dizide rol alıyorum. Modellik kariyerimde de başarılı işlere imza atıyorum.

Kimse sizden böyle başarılı bir performans beklemiyordu değil mi?
Evet, beklemiyorlardı. Çok da normal. Bu işin okulundan gelmedim. Bunu kabul ediyorum. Eğer bir işi iyi yapıyorsan iyi yapıyorsundur. Ve uzun sürer. Bu bir başlangıçtır. Bundan sonraki işlere bakacağız. Bu dizinin insanlar tarafından beğenileceğine inanıyordum. Çok güzel bir hikayesi var. Ama bu kadar hızlı tutulacağını kimse beklemiyordu.

Mardin'de 10 yıl daha "Sıla" dizisinde oynamayı ister miydiniz?
10 yıl devam etmem... O kadar uzun olmaz. Zaten hikayeyi fazla uzatamazsın. Bozulur o zaman. Yerinde bırakmak lazım. Televizyon dizisi deyince belirsiz bir durum var ama. Sinema filmi gibi değil. Senaryonun sonu belli değil. Bu zorlayan bir şey de aslında. Az çok biliyorum nereye gideceğini. İki sene sonrasına plan yapmıyorum.

Yok mu her hangi bir hayaliniz, beklentiniz, evlilik, çoluk çocuk...
1 hafta sonra da evlenebilirim. Belki hiç evlenmem. Evlenmek üzere yetiştirilmediğim için çeyiz sandığım da yok. Ne zaman ne olur bilmiyorum. İşe gerçekten devam etmek istiyorum. Sinema filmi yapmak istiyorum. Plan yapmıyorum gelecekle ilgili. Bir teyze bana şöyle demişti: "Yeryüzündekiler plan yapar". Bu laf çok hoşuma gitmişti. Tabii ki çocuğum olsun istiyorum. Olacağını da biliyorum, ama zamanını bilmiyorum. Zaten bir kere evlenmek istiyorum (gülüyor). Gerçekten! Mümkünse!
Yayın tarihi: 04.05.2007
945
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.