Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Canlı yayın kestiren şok iddia!

Canlı yayın kestiren şok iddia!

Kanal D'de yayınlanan Dobra Dobra adlı programında dün söylenen sözler canlı yayını kesti.

Kanal D'de yayınlanan Dobra Dobra adlı programda dün sabah müthiş bir iddia vardı. İddianın sahibi tecrübeli magazinci Mehmet Şehirli. O iddiaya göre Hürriyet gazetesindeki bir magazin muhabiri, bir sanatçıdan ayda 2 bin dolar maaş alıyordu ve bunu da gazetenin üst yönetimi biliyordu. Bu iddianın ardından yayın aniden kesildi.

9 Kasım Cuma günü Kanal D'de yayınlanan Dobra Dobra adlı programda müthiş bir iddia ortaya atıldı.

Müge Anlı ve Pakize Suda'nın birlikte sundukları programın konuğu Mehmet Şehirli idi.

Fatih Altaylı bu yayını köşesine taşıyarak bazı detaylar verdi ve sordu:

Şehirli, Pakize Suda'ya şöyle dedi: "Büyük bir gazetenin genel yayın yönetmen yardımcısına, magazin müdürü para karşılığı haber yaptığını söyledim. Genel yayın yönetmen yardımcısı da, bana "Sen o çocuğun kaç lira maaş aldığını biliyor musun? Ne yapsın karşılığını verdi"

Evet yanlış okumuyorsunuz.

Bir magazin yazarı, bir gazetenin genel yayın yönetmen yardımcısına "Müdürün para karşığılı haber yapıyor" diyor.

Genel yayın yönetmen yardımcısı da, "Ne yapsın. Maaşı çok düşük" diyor.

Pakize Suda haklı olarak bu söylenenlere şaşırdı ve Doğan Grubu'nu kastederek sordu: "Böyle bir şey bizim grupta olmaz. Başka bir grubun gazetesinden söz ediyorsunuz herhalde."

Mehmet Şehirli hiç çekinmeden açıkladı: "Madem öyle isim veriyorum. Ben bu konuşmayı Hürriyet gazetesinden Fikret Ercan'la yaptım." Her şeyi haber yapan medya siteleri her nedense bu konuşmayı duymadılar, görmediler.
Ama duyan duydu.
Hürriyet Gazetesi'nde de herkes bunu duydu.
Fakat çıt yok.
İkrardan mı acaba?

Mehmet Şehirli 'Para alan magazinciler' olarak bir de isim vermişti canlı yayında. Bu isim de geçtiğimiz günlerde Ayşe Arman'a verdiği röportajda çok ilginç konulara değinen Hürriyet Muhabiri Demirhan Hararlı idi. Şehirli, Hararlı'nın sanatçılardan para alarak haber yaptığını iddia ediyordu. Şehirli şöyle konuştu: "Herkes bu piyasada birbirini tanıyor. Ben bunu söyledikten sonra beni kaç tane gazeteci ve sanatçılar beni arayarak teşekkür etti. Siz de yıllardır gazetecilik yapıyorsunuz. Neyiniz var? İki tane arabası var, evleri var. Demirhan Hararlı diye plakası var. Nereden oluyor bunlar" dedi.
(Vatan)
Yayın tarihi: 13.11.2007
645
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.