Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"Büyük konuşmayacaksın"

"Büyük konuşmayacaksın"

Selma Ergeç'i ne kadar tanıyorsunuz? Onunla bir gün geçirdiğinizi varsayalım. Neler yaşar, neler konuşurdunuz, hangi yönlerini keşfederdiniz? Elle dergisi bunu keşfetmek için ünlü oyuncuyla bir araya geldi.

"Büyük konuşmayacaksın"
Uzun zamandır evlerimize Hatice Sultan kimliğiyle konuk olan Selma Ergeç'le birazdan bir araya geleceğiz. Acaba canlandırdığı o çıtkırıldım, aşırı duygusal, elini soğuk sudan sıcak suya sokmayan kadına azıcık da olsa benziyor mu?

Çok sıcak bir ağustos günü, güneş doğumuna verdiğimiz randevuya zamanında gelecek mi?

Sabahları suratından bin parça düşen ve ağzını bıçak açmayan tiplerden mi? Yoksa mutlu uyanan bir insanla mı karşılaşacağız?

Gelmesini beklerken bunları düşünüyorum. Bizlerden yarım saat sonra, elinde XL boy kahvesiyle geliyor. "Günaydın"ı yüksek, enerjik bir sesle söyleyip o gün saçını, makyajını yapacak herkesi ve fotoğraflarını çekecek Barış'ı sarılarak selamladığı için ikinci kategorideki, güne keyifli başlayanlardan olduğuna karar veriyorum.

ROCK TATİLLERİN İZLERİNİ TAŞIYOR

Fazla yükten hoşlanmıyor olmalı. Birkaç ince bileklik dışında üzerinde hiç takı yok; ne kolye, ne küpe, ne yüzük ne de saat. (Oysa Hatice Sultan'ın üzerinde gördüğümüz her takının, izleyiciler tarafından "arzu nesnesi" mertebesine yükseltildiğini biliyoruz.)

Tek aksesuvarı, güneş gözlüğü ve cep telefonu ki, her ikisini de beş-on dakika sonra bir kenara bırakıyor. Çekim bitene kadar da cep telefonunu pek eline almıyor. En azından çalışırken telefonunu elinden düşürmeyenlerden değil.

Üzerinde desenli mavi bir şal, kardeşi Leyla'dan "ödünç aldığı", derin V dekolteli beyaz bir bluz; mini şort ve pudra rengi balerin babetler var. Saçları, tam "yıka çık" look'u.

Belli ki hafif gezmeyi seviyor; çünkü ağzını pek kapatamasa da, uzun saplı minicik bir çantayla gelmiş. O sabah hepimiz daha ilk anda dikkatini çeken şey, bacaklarında görülen bol sayıdaki morluk. "Dizi setinde mi oldu?" diye soruyorum; ancak bunu söylediğim anda ne kadar manasız bir sual olduğunu fark ediyorum: Hatice Sultan'ın dövüş veya benzer bir sahnesi yok ki! Üstelik dizi de (görüştüğümüz o ağustos günü) henüz tatilde, yeni sezon açılmadı.

Selma Ergeç gülerek "Biraz fazla rock bir tatil yaptım da" diyor. Bir rock festivaline gitme ihtimali var tabii ki, o günkü kıyafeti 70'li yıllara fazlasıyla gönderme yapıyor.

Ancak işin aslı farklı: Güzel oyuncunun tatil anlayışı bambaşka... Denizde tüple daldığını, ardından İsviçre'de dağa tırmandığını öğreniyorum. "Dalış tüpü, kaya veya bir başkası çarptı, ayaklarım morluklar içinde kaldı" diyor; ancak sesindeki heyecandan bu durumdan hiç de şikayetçi olmadığı anlaşılıyor.

Dört senedir tüple dalıyor. Ayrıca ısviçre'de çok güzel bir tırmanış parkuru varmış, bu yıl oraya gitmiş. "Çok riskli değildi ama biraz hasar aldım işte" diye anlatıyor gülerek.

695
dahafazlası
YORUMLAR

cok tatlsınnnn

hafıze sultan 29.08.2011 17:36:49
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.