Magazin

Büyük İskender, RTÜK'ü böldü (VİDEO)

Büyük İskender, RTÜK'ü böldü (VİDEO)

Makedonya kralı Büyük İskender’le ilgili filme verilen ceza RTÜK’ü böldü. Üyelerden Esat Çıplak ‘’ RTÜK tarihi de mi durduracak ?’’ diye sordu.

Güncellenme tarihi:
büyük iskender

CNBC-E’de yayınlanan Makedonya kralı Büyük İskender’le ilgili film için verilen ceza, RTÜK’ü böldü. Üyelerden Esat Çıplak, ‘’RTÜK tarihi de mi durduracak ?’’ diye sordu.

İŞTE O SEVİŞME SAHNESİ (VİDEO)

Büyük İskender’in hayatını konu alan bir filme, şiddet sahneleri, eşi Roksana ile sevişmesi ve eşini dövmesi nedeniyle 50 bin lira ceza verilmişti. Bu konudaki RTÜK raporunda, ‘’İskender, karısı Roksana’yı dövüp, kadına şiddet uygulamış, tecavüz girişiminde bulunmuş, daha sonra İskender ve Roksana sevişmeye başlamış, sevişme sesleri ve görüntülerine yer verilmiştir’’ denildi.

MAÇTA OYUNCU KALMAZ
RTÜK üyesi Esat Çıplak ise bu karara karşı çıktı ve ret oyu kullanıp muhalefet şerhi yazdı. Tarihsel bir kişiliği anlatırken, fantastik öğeler ve abartının normal olduğunu belirten Çıplak, şöyle dedi:

‘’Kan ve şiddet içeren sahneler gece 23.12’de, erotik, açık-saçık sahneler ise, 23.49’da yayınlanmıştır. Çocuklar ve gençler gece yarısı pür dikkat CNBC-e deki İskender’i izliyor ve zihinsel gelişimleri mi bozuluyor? Bu anlayışı, GS-FB maçına hakem olarak tayin edin, maç da gergin geçsin. 20’inci dakikada hakemin kart göstermekten kolu yorulur, sahada futbolcu kalmaz. Her durum steril konseptle ele alınmaz. Tarihi durdurmaya mı kalkacaksınız?’’

Yayın tarihi: 31.03.2012
2198
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.