Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Büyük ikramiye 1.6 trilyon

Büyük ikramiye 1.6 trilyon

Milli Piyango'nun 19 Ağustos çekilişinde en büyük ikramiye 1 trilyon 600 milyar lira oldu. Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde de 6 bilene dağıtılacak ikramiyenin 1.5 trilyonu aşması bekleniyor.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 Ağustos çekilişindeki devirli ikramiyenin bir kez daha devretmesi üzerine 19 Ağustos çekilişinde dağıtılacak devirli ikramiye tutarı 1 trilyon TL oldu. Böylece 19 Ağustos Tokat çekilişinin ikramiyesi 600 milyar TL ile birlikte 1.6 trilyon TL oldu. Açıklamada, 1.6 trilyon kazanabilmek için, ''600 milyar TL tutarındaki büyük ikramiyeye isabet eden bilet numarasının son rakamı ile amorti numaralarının birinin aynı olması gerektiğine'' dikkat çekildi. Geçen haftaki çekilişinde 6 bilenin çıkmaması üzerine yaklaşık 708 milyar tutarında ikramiye devreden Sayısal Loto'nun cumartesi günü yapılacak çekilişinde 6 bilenlere 1.5 trilyondan fazla ikramiye dağıtması bekleniyor.
415
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.