Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Büyük benzerlik

Büyük benzerlik

Sinan Çetin’in yeni filmi “Çanakkale Çocukları” ile 2004 tarihli Güney Kore yapımı “The Brotherhood of War” arasındaki benzerlikler, sinema çevrelerinde tartışma yarattı.

SİNAN Çetin’in “Senaryosunu 3,5 yılda yazdım” dediği yeni filmi “Çanakkale Çocukları” hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Çetin’in senaryoyu yazarken 2004 tarihli Güney Kore yapımı “The Brotherhood of War” filminden ‘fazlasıyla esinlendiği’ öne sürüldü. İki film arasındaki benzerlik, sinema dünyasında tartışma yarattı.

İki ayrı cephede iki düşman kardeş
Türkiye’de gösterilmeyen ve DVD’si de çıkmayan “The Brotherhood of War”, 1950’lerdeki Kore Savaşı’na katılan iki kardeşin öyküsünü anlatıyor. Je-kyu Kang’ın yazıp yönettiği filmde Güney Kore ordusuna alınan iki kardeş, savaşın sonunda iki farklı cephede, birbirlerine karşı savaşıyor. “Çanakkale Çocukları” da biri Türk, diğeri İngiliz cephesinde savaşan iki kardeşin trajedisini anlatıyor.

438
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.