Magazin

Bütün seks kölelerinden özür dilerim

Bütün seks kölelerinden özür dilerim

İkinci Dünya Savaşı sırasında Japon askerlerinin seks kölesi olarak kullandığı Güney Koreli kadınların trajedisini konu alan proje tepkiler üzerine iptal edildi.

Projenin başrolündeki eski güzellik kraliçesi ve aktris Lee Seung-Yeon (36) gözyaşları içinde o dayanılmaz dönemin kurbanı kadınlardan özür diledi. Projeden sorumlu, internet firması Netian Entertainment'ın başkanı Park Ji-Woo da pişman olduğunu kanıtlamak için saçını kazıttı. Lee Seung-Yeon'in bir seks kölesi olarak çıplak fotoğrafları internette yer alacaktı.

Dava açtılar
İşte bu proje, Savaşta cephedeki genelevlerde çalıştırılan ve Japon askerleriyle birlikte olmak zorunda bırakılan Güney Koreli kadınları çılgına çevirdi. Seks kölelerini aşağıladığı, trajedinin sömürüsünü yaptığı gerekçesiyle projenin iptali için geçen hafta dava açtılar. Tepkilerin ardından Park Ji-Woo önceki gün bir basın toplantısı düzenleyip, ''Diz çöküyoruz ve tarihi travmanın acılarını yaşamakta olan büyükannelerimizden ve tüm yakınlarından özür diliyoruz. Lee Seung-Yeon'un çıplak pozlarının çekimlerini derhal ve tamamen durduruyoruz'' açıklamasını yaptı.

Özür diledi
Güney Koreli yıldız Lee Seung-Yeon, savaştaki seks kölelerini temsilen erotik pozlar verecekti. Yapımcı şirket tarafından dağıtılan bu fotoğrafta da bir Japon askeri ve Lee'nin mizanseni yer alıyordu. Ancak şiddetli tepki üzerine, artık büyükanne olan o kölelerin önünde diz çöküp gözyaşları içinde özür diledi.
Yayın tarihi: 18.02.2004
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.