Magazin

Bush'un kızlarının esprileri ağır geldi

Bush'un kızlarının esprileri ağır geldi

Bush'un kızları Barbara ve Jenna'nın popüler kültürden örnekler sergileyen konuşmaları, muhafazakar Cumhuriyetçilere ağır geldiği için eleştiriliyor.

California Valisi Arnold Schwarzenegger'in ardından sahneye çıkan Barbara ve Jenna, bugüne kadar aileleri tarafından basından sıkı şekilde korunuyordu.

Skaldal kızlar
Başkan Bush, Beyaz Saray'da göreve gelmesinin ardından basından, kızlarının özel hayatına müdahale edilmemesini istemişti. Bu yıl Yale Üniversitesi'nden mezun olan Barbara ile Texas Üniversitesi'nden mezun olan Jenna, tabloid gazetelerde, 21 yaşından önce içki içme yasağına uymamak, gece kulüplerinde gizli servis ajanlarını atlatmak gibi Beyaz Saray'ın hoşuna gitmeyecek konularda haber olmuştu.

Cumhuriyetçiler hoşnut değil
Bu çerçevede Barbara ve Jenna'nın aniden Cumhuriyetçi Parti kongresinde, programda açıklanmadığı halde konuşma yapması sürpriz oldu. Ancak bazı esprilerin, muhafazakar Cumhuriyetçi Partililere ağır geldiği, bazı esprilerin ise beğenilmediği yorumu yapılıyor.

Bir demokratla evlenirsek...
Schwarzenegger'in konuşmasından sonra ikiz kızlardan Jenna, "Arnold'u seviyoruz. Harika biri değil mi? Ona teşekkürler, eğer aramızdan birisi bir Demokrat ile evlenmeye karar verirse hiç kimse şikayet edemez. Belki büyükannemiz Barbara dışında" sözleriyle coşkulu kalabalığa hitap etti.

"Sex and the City"e gönderme
Jenna, "Büyükanne, seni çok seviyoruz. Ancak yeterince hip değilsin. Büyükannem, 'Sex and the City'nin, evli insanların yaptığı ve hakkında hiç konuşmadığı bir şey olduğunu zannediyor" diyerek, Hollywood yıldızı Sara Jessica Parker'ın oynadığı "Sex and the City" adlı televizyon dizisine gönderme yaptı.

Mono ile Bono farkı
Jenna, anne ve babasının, büyükannelerinden daha "hip" olduğunu, yani popüler kültüre daha yakın olduğunu belirterek, "İkisi de mono ile Bono arasındaki farkı biliyor" diyerek, U-2 müzik grubunun solisti Bono'ya işaret etti. Bu espriler, salondan çok az tepki aldı.

MTV Ödülleri'nde başladı
ABD basınındaki, "Müzik televizyonu MTV modasına uygun kıyafetleri ve ödül töreni sunar gibi" gerçekleştirdikleri konuşmalarında Barbara ve Jenna, Cumhuriyetçi Parti'nin ılımlılığını çok öteye taşıdı.
Yayın tarihi: 02.09.2004
327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.