Magazin

Bush 'Altın Ahududu'yu kaptı

Bush 'Altın Ahududu'yu kaptı

En kötülere verilen Razzie'de, Fahrenheit 9/11'deki 'rolüyle' Bush 2004'ün en kötü erkek, Catwoman'daki Halle Berry de en kötü kadın oyuncu seçildi.

"Altın Ahududu Vakfı" tarafından sinemanın en kötülerine verilen Razzie ödülleri sahiplerini buldu. Hollywood'daki Ivar Theater'da düzenlenen ödül töreninde, Michael Moore'un "Fahrenheit 9/11" adlı belgeselinde görünen ABD Başkanı George W. Bush, 2004 yılının "en kötü erkek oyuncusu", "Catwoman" adlı filmdeki rolüyle Halle Berry de "en kötü oyuncusu" seçildi.

Berry ödülü kabul etti
Törene gelen ve sahneye çıkarak 4.97 dolar değerindeki ödülünü alan Halle Berry'nin kinayeli bir şekilde menajerine ve filmin yönetmenine 'teşekkür' etmesi kahkalara yol açtı. Berry, "Zirvedeydim, şimdi en aşağıdayım. Bunu başarmamı sağlayan yapımcı ve menejerime çok teşekkür ediyorum" dedi.

Rumsfeld ve Spears'e de ödül
"Catwoman" ayrıca "en kötü film", "en kötü yönetmen" ve "en kötü senaryo" dallarında ödüle layık görüldü. Moore'un "Fahrenheit 9/11" adlı belgeselinde görünen ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld ile şarkıcı Britney Spears, "en kötü yardımcı erkek oyuncu" ve "en kötü yardımcı kadın oyuncu" ödüllerine değer görüldü.

'Gigli'ye özel ödül
Bu yıl 25'incisi düzenlendiği için galada bazı özel ödüller de verildi. Ben Affleck ve Jennifer Lopez'in rol aldığı 'Gigli' adlı film 25 yılın en kötü komedisi ödülüne layık görüldü.

California Valisi Arnold Schwarzenegger ise 25 yılda sekiz kez aday gösterildiği ancak bir kez bile ödül alamadığı için 'en kötü kaybeden' seçildi.
Yayın tarihi: 27.02.2005
522
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.