Magazin

Burnunuzu kanyak ile koruyun

Burnunuzu kanyak ile koruyun

Kış mevsimi nedeniyle nezleden dolayı sık sık mendil kullandıkları için burun derisi tahriş olanların burunlarını kanyakla silmeleri öneriliyor.

Herbalist/Homeopath M. Tarık Güven, "Sağlıklı Yaşamda Mucizeler" adlı kitabında soğuk algınlığı durumunda kişilerin kendilerini daha rahat hissetmesini sağlayacak bazı ipuçları veriyor. Güven'e göre, burnu tahriş olanların bir miktar kanyağa ihtiyacı bulunuyor. Güven, şu önerilerde bulunuyor:

"Nezleden dolayı bilhassa burun derisi üzerinde tahribat oluşmuşsa hatta burnunuzu silerken mendiliniz büyük acı veriyorsa yapılacak şey bir pamuğa biraz kanyak damlatarak burnunuzun üzerini silmektir. İlk anda biraz yanma hissedeceksiniz ancak daha sonra şikâyetiniz kaybolacaktır."

Güven, ayrıca sık sık nezle olanlara da burunlarına günde birkaç kez sabunlu su çekmelerini ve ardından burunlarını duru su ile yıkamalarını önerdi. Güven, "Ancak bunun yanında buruna tuzlu su çekmekte çok yarar sağlar. Tuz virüsleri öldürür. Çocuğunuza da bir su bardağına bir tatlı kaşığı olacak şekilde tuz ilave edip karıştırın ve bir damlalıkla birkaç damla damlatın" dedi.
(ANKA)
Yayın tarihi: 26.02.2003
386
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.