Magazin

Burns'ın beş yıl hapsi isteniyor

Burns'ın beş yıl hapsi isteniyor

İngiltere'de sıradışı şarkıcısı Pete Burns hakkında, goril postundan yapılmış manto giydiği gerekçesiyle soruşturma açıldı.

The Sun Gazetesi'nin haberine göre "Dead or Alive" grubunun eski üyesi olan şarkıcı, goril kürküyle hem dostlarını hem de hayvan hakları örgütlerini üzdü. Polis, 46 yaşındaki Burns'un iddiasıyla ilgili soruşturma başlatırken Biyolojik Çeşitlilik Bakanı Jim Knight, iddianın doğru olması halinde şarkıcının "ciddi sonuçlarla" karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvanların uzuvlarının ticareti için İngiltere'de en az beş yıl hapis ve 5 bin Sterlin para cezası öngörülüyor. Yetkililerden gerekli izni almadan goril derisi sahibi olmak da yasaklar arasına giriyor.

Jim Knight, "Goril derisi gorillere aittir, yarışma programı katılımcılarına değil. 1947 yılından sonra sahip olunan goril derileri için izin gerekmektedir" dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.01.2006
359
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.