Magazin

Burdurlular rekoru zortlattı!

Burdurlular rekoru zortlattı!

Burdur'da 20 bin 328 kişi Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için aynı anda 6 dakika boyunca 'Teke Zortlatması' adlı oyunu oynadı.

Burdur Guinness Rekorlar Kitabı'na "Teke Zortlatması" ile girdi. Gazi Atatürk Stadyumu'nda 20 bin 328 kişinin Sümer Ezgü'nün "Hadi gari sen de gel" türküsü eşliğinde 6 dakika oynaması ile rekor kırıldı. 63 bin nüfuslu şehirde stada giremeyen binlerce kişi de dışarıda rekorun kırılmasını bekledi. Katılımın yüksek olması nedeniyle rekor denemesi 1 saat ertelendi.

Son Rekor Hong Kong'un
Guinness Türkiye temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural gözetiminde kırılan rekor, tescil edildikten sonra rekorlar kitabına geçecek. Burdurlular, 2000 yılında Hong Kong'da 12 bin 168 kişinin aynı anda oynayarak kırdığı rekoru ele geçirmenin sevincini hep birlikte sevinç gösterileri ile kutladı. Oynamaya gelenler arasında Burdurlu tiyatro ve sinema sanatçısı Baykal Kent de vardı.
Yayın tarihi: 26.09.2005
357
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.