Magazin

Bulgaristan'da SARS paniği sona erdi

Bulgaristan'da SARS paniği sona erdi

Bulgaristan'da geçen hafta başında Akut Solunum Yetmezliği Sendromu (SARS) şüphesiyle tedavi altına alınan ve ülkede büyük bir panik yaşanmasına yol açan hasta sağlığına kavuştu.

Sofya Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesi yetkilileri, ismini hala gizli tuttukları 32 yaşındaki hastanın tedaviye yanıt verdiğini ve kendisinin SARS hastası olmadığını açıkladılar. Hastane doktorlarından Ventsislav Kristev, daha önce tedbir amacıyla evlerinde karantina altına alınan hastanın iki akrabasının da sağlıklı olduğunu ve kendilerinde herhangi bir virüse rastlanmadığını söyledi.

Kültür örnekleri yarın gelecek
Bulgaristan Sağlık Bakanlığı, geçen hafta başında Kanada'dan gelen bir vatandaşın SARS hastalığı şüphesiyle tedavi altına alındığını ve hastanın SARS hastalığının tüm belirtilerini gösterdiğini açıklamıştı. Bu arada, hastadan alınan ve Dünya Sağlık Örgütü laboratuvarına gönderilen kültür öneklerinin analiz sonuçlarınınsa en geç yarın Bulgaristan'a ulaşacağı bildirildi.
(AA)
Yayın tarihi: 29.04.2003
352
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.