Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bülent Ersoy TV'deki sözleri için ifade verdi

Bülent Ersoy TV'deki sözleri için ifade verdi

Şarkıcı Bülent Ersoy, bir televizyon programında söylediği sözleri nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında dün savcılıkta ifade verdi.

Ersoy, özel bir televizyon kanalında yayınlanan programda sarf ettiği sözlerin, 'halkı askerlikten soğutma' suçunun kapsamına girip girmediğinin araştırılması için başlatılan soruşturma çerçevesinde Bakırköy Adliyesine geldi. Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır'ın odasına çıkan Ersoy, yaklaşık bir saat ifade verdi.

Ersoy, adliyeden ayrılırken gazetecilere şunları söyledi: "Ne söylediysem aynen hissiyatımı, duygularımı, düşüncelerimi, devletin savcısına da ifade etmeye çalıştım. Benim ne demek istediğimi, 'ölüm yerine çözüm' dediğimi, bunun bir asker karşıtı duygu olmadığını daha fazla somut göstergelerle ifade ettim. Bu her hisli insanın söyleyeceği bir şeydir. Ölüm yerine çözüm istemek her medeni insanın bir istemidir."
Bir tehdit almadığını söyleyen Ersoy, bir koruma talebinde de bulunmadığını da belirtti.
(Milliyet)
359
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.