Magazin

Buharlı gemiyle Haliç gezisi

Buharlı gemiyle Haliç gezisi

Rahmi M. Koç Müzesi'nden yapılan yazılı açıklamada, müzenin geçen yıl başlattığı buharlı gemiyle "Nostaljik Haliç Gezileri"nin bu yaz da kaldığı yerden devam edeceği belirtildi.

Rahmi M. Koç Müzesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 1936 yılına ait tarihi "Liman 2" römorkörü ile geçen yıl başlatılan "Nostaljik Haliç Gezileri"nin bu yaz da kaldığı yerden devam edeceği belirtildi. Yaz ayları boyunca hafta sonları müzenin rıhtımından demir alacak olan "Liman 2" gemisinin, cumartesi ve pazar günleri turlarına devam ederek, konuklarına farklı ve özel bir deneyim yaşatacağı kaydedildi.

Haliç turlarının, müzeyi ziyarete gelenlere buharlı gemiyle gezme keyfini yaşatarak hatırlatmayı ve uzun süre hafızalarda kalacak bir deneyim kazandırmayı amaçladığı bildirildi. Hafta sonları günde dört kez tura çıkacak olan ve her defasında toplam 12 kişiyi ağırlama kapasitesine sahip bulunan "Liman 2"nin Haliç'teki her seferinin yaklaşık 40 dakika süreceği ifade edildi. Bu arada, buharlı geminin, çeşitli organizasyonlar için 12 kişilik turlar düzenlemek üzere kiralanabileceği de bildirildi.
Yayın tarihi: 21.06.2004
362
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.