Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bu yılın sloganı 'Evimiz Dünya'

Bu yılın sloganı 'Evimiz Dünya'

Geçen yıl Rock'n Coke'a alternatif olarak düzenlenen ve 'Cola İçen Bush Olsun' sloganıyla yola çıkan BarışaRock Festivali, bu yıl 'Evimiz Dünya' diyecek.

Beyoğlu Tünel meydanında düzenlenen basın toplantısında konuşan Moğollar grubunun davulcusu Taner Öngür, rock müziğinin pazarlandığı ve kullanıldığı gibi olmadığını göstermek, özünü anlatmak amacında olduklarını söyledi.

Öngür, rock müziğinin hedef kitlesinin değiştirilmeye çalışıldığının altını çizerken BarışaRock'ın sanıldığı gibi 'şişe savaşı' olmadığını belirtti. Yine Sarıyer Mehmet
Akif Piknik Alanı'nda yapılacak festival bu yıl sadece müzik etkinliği olarak düşünülmemiş.
Mor ve Ötesi, Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi ve Abraxas'ın da aralarında olduğu 40'a yakın grubun konser vereceği BarışaRock'ta bu yıl film gösterimleri, dans gösterileri gerçekleşecek.

Manu Chao'nun geleceği söylentilerinin olduğu BarışaRock'ta ayrıca Mahşer-i Cümbüş adlı tiyatro sporu ekibi doğaçlama oyunlar sergileyecek. BarışaRock geçen yıl olduğu gibi yine Rock'n Coke'la aynı güne denk düşüyor, yani 21-22 Ağustos.
(Radikal)
Yayın tarihi: 30.07.2004
321
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.