Magazin

Bu yarış, başka yarış

Bu yarış, başka yarış

'Kurumsal Oyunlar' olarak adlandırılan Corporate Games'in kıtasal bir organizasyonu olan Eurasia Corporate Games 2004, 28-30 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da ikinci kez Doğan Yayın Holding'in ana sponsorluğunda düzenlenecek.

Corporate Games katılımcılarına takım ruhu ve kurum kültürünü aşılamak, rekabet motivasyonlarını geliştirmek, yeni müşteriler ve bağlantılar oluşturma fırsatı vermek, şirket adını, ürünlerini ve servislerini spor ve eğlence dolu bir ortamda tanıtma imkanı sağlıyor. Lisans ve ön eleme şartı olmaksızın herkesin katılımına açık olan Eurasia Corporate Games erkek- bayan, farklı yaş kategorileriyle tüm şirketlerin bayrak ve formalarıyla katıldıkları açılış kutlaması, Oyunlar Partisi ve kapanış kutlamaları ile çok zengin bir içerik ve program ile iş dünyasını sportif platformda bir araya getiriyor.

Dünyada 1988 yılından beri devam eden Corporate Games organizasyonu Olimpiyat Oyunları'ndan sonra en çok katılımın olduğu spor aktivitesi olarak da ön plana çıkıyor. 28 - 30 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'un farklı mekanlarında 16 ayrı spor branşında gerçekleşecek Eurasia Corporate Games 2004'de 104 şirketten 3 bin kişi mücadele edecek.

Oyunlarla ilgili olarak bugün yapılan basın toplantısında bir konuşma yapan Oyunlar Onursal Başkanı ve TSYD başkanı Onur Belge, bu tür amatör organizasyonların gelişmesi Türkiye'nin Olimpiyat Oyunları'na olan adaylığında büyük rol oynadığını belirtti ve "3 bin kişinin spor yapması Türkiye'deki sporun gelişimine de büyük katkıda bulunacaktır" dedi. Özel Olimpiyatlar Türkiye Başkanı Dilek Sabancı da Eurasia Corporate Games ile bağış kavramının Türkiye'de oturtulması ve zihinsel engelli sporcuların gelişimine katkıda bulunacağını belirtti. Ana Sponsor Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Soner Gedik de, Eurasia Corporate Games'e destek vermekten ve organizasyon içerisinde sporcu olarak yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, İş rekabetini spor ile centilmenlik ve dostluk içerisinde birleştiren Eurasia Corporate Games'e katılan tüm sporculara başarılar diledi.

27 Mayıs'tan itibaren hizmet verecek Oyunların merkezi Super Center bu yıl Hilton Convention Center'da konumlanırken , 28 Mayıs Cuma akşamı yapılacak Açılış kutlaması ve korteji Maçka'da Şişli Belediyesi'nin katkılarıyla tüm katılımcı firmaların katılımı ile gerçekleşecek. Açılış kortejine Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül, Özel Olimpiyatlar Türkiye Başkanı Dilek Sabancı, Oyunlar Onursal Başkanı Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Sn. Onur Belge ve birçok ünlü kişi katılacak. 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak Oyunların Resmi Partisi ise 29 Mayıs Cumartesi akşamı Kilyos Burc Beach'de rock müziğinin başarılı grupları Rebel Moves, Gripin ve Vega'nın katılımı ile gerçekleşecek.

Eurasia Corporate Games 2004'de yer alacak 16 spor branşı, Golf, Basketbol (3'lü), Futbol (7li), Plaj Voleybolu (4'lü), Voleybol, Plaj Futbolu (5'li), Dragon Boat, Karting, Dağ Bisikleti, Petanque, Koşu, Yüzme, Tenis, Masa Tenisi, Bowling ve Tirat & Triatlon olarak sıralanıyor.

Enka Sadi Gülçelik Spor Tesislerinde 7 ayrı branş gerçekleşirken, Rahmi Koç Müzesi Haliç, Kemer Golf & Country Club, Burhan Felek Spor Tesisleri, Cosmic Bowling, Autodrom, Burc Beach Kilyos, Belgrad Ormanı spor mekanları olarak kullanılacak.
Yayın tarihi: 26.05.2004
514
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.