Magazin

Bu tartışma hiç bitmeyecek mi?

Bu tartışma hiç bitmeyecek mi?

Altın Portakal'da kıyafetler bu yıl da tartışma konusu oldu. Eşofmanla ödül alanları gören Ata Demirer, "Beni çağırmadılar, oysa eşofmanım da var" dedi.

Türkiye'nin sinema oskarı olarak nitelendirilen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödül dağıtımının yanı sıra ödül almaya gelenlerin kıyafetleri bu yıl da tartışma konusu oldu. Blue jean pantolonla ödül alanların yanı sıra eşofmanla sahneye çıkanlar da dikkat çekti.

Bu durumu, yeni filmi "Berlin Kaplanı"nı çeken ünlü komedyen Ata Demirer de diline doladı. Demirer, eskiden senfoni müziği ve yabancı oyuncularla daha iyi geçtiğini belirttiği festivalde ödül alanların kıyafetleriyle ilgili olarak twitter sayfasına, "Beni bir çağırmadılar şu Altın Portakal'a, eşofmanım da var oysa... Hazırım" diye yazdı. Müjde Ar'ın başkanlık yaptığı jürinin "En İyi Yönetmen Ödülü"ne layık gördüğü, "Geride Kalan" filminin yönetmeni Çiğdem Vitrinel'in günlük kıyafetle sahneye çıkıp ödülünü alması ise şaşkınlık yarattı.

"En İyi Belgesel Ödülü"nü sunmak için sahneye Serap Aksoy'la birlikte çıkan, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'in eşi, akademisyen Meltem Ünal Erzen ise Kate Winslet'ın da giydiği, bir yanı transparan puantiyeli kıyafetiyle gecenin dikkat çeken isimlerinden oldu.

Başrol oyuncusuna yardımcı ödül
Tören sonrası tartışılan bir diğer konu da 2 yıl önce Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğe uygun bulmadığı "Zenne" filminin başrol oyuncusu Erkan Avcı'ya "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü"nün verilmiş olmasıydı. "En İyi İlk Film Ödülü" dahil 5 dalda Altın Portakal'ın sahibi olan "Zenne"nin yönetmenleri M. Caner Alper ve Mehmet Binay bu duruma şaşırdıklarını belirtti. Erkan Avcı ise "Bizim işimizde başrol Zenne... Bu olaya öyle bakmayın. Bu film sosyal sorumluluk projesidir" demekle yetindi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 17.10.2011
410
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.