Magazin

Bu sahneler makaslanmak zorunda kalındı

Bu sahneler makaslanmak zorunda kalındı

Trakyalı bir asker olan Spartacus'un arenalarda küllerinden yeniden doğuşunu anlatan ünlü Amerikan dizisi "Spartacus: Blood and Sand", 15 Eylül Çarşamba günü e2'de, 19 Eylül Pazar günü ise CNBC-e'de başlıyor.

Çizgi roman estetiğinin ve ileri görsel effect tekniklerinden yararlanılarak çekilen yapımın Türkiye'dede yayınlanacağı haberi gelir gelmez dizinin tutkunları pornoya kaçan erotik görüntüler ve yoğun şiddet dolu sahneleri yüzünden RTÜK'e çok iş düşeceği yorumunu yapmaya başladı. Ancak dizinin ağırlıkta olduğu erotik ve bol kanlı şiddet sahnelerinin olduğu gibi değil, makaslanarak ekrana getirileceği öğrenildi.

Arena'da gladyatörler tarafından öldürülmeye mahkum edilmişken galip çıkan ve kendi de gladyatör olan Spartacus'ü Galler kökenli Andy Whitfield canlandırıyor. Yıllarca Türk seyircisini ekran başına kitleyen Zeyna rolüyle tanınan Lucy Lawless ise gladyatör evinin sahibinin hırslı karısını canlandırıyor. Lawless'in sevişme sahneleri dikkat çekiyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 31.08.2010
897
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.