Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bu sahne çekilecek!

Bu sahne çekilecek!

Sinema filmi İffet'in ünlü tecavüz sahnesi, dizi versiyonunda da yer alacak. Yapımcı Turgut "Fahriye Evcen o sahne için kaygılanınca Deniz Çakır geldi" dedi.

Güncellenme tarihi: 29.04.2014
DENİZ ÇAKIR FOTOĞRAFLARI... DÜNDEN BUGÜNE MÜJDE AR FOTOĞRAFLARI... Müjde Ar ve Faruk Peker'in 29 yıl önce oynadığı ve araba camındaki tecavüz sahnesiyle Türk sinema tarihinin en çok konuşulan filmlerinden biri olan 'İffet'in, dizi versiyonu Eylül'ün ikinci haftası izleyiciyle buluşacak. RTÜK nedeniyle çekilmeyeceği konuşulan tecavüz sahnesiyle ilgili olarak dizinin yapımcısı GOLD Film'in sahibi Faruk Turgut son noktayı koydu. Turgut "O meşhur sahneyi çekeceğiz, ama filmdeki kadar cesur olmayacak. Belirli bir estetik içerisinde yapacağız" dedi. Faruk Turgut, dizide Fahriye Evcen'in neden rol almadığı konusuna açıklık getirdi. 'Ezilirim korkusu' Turgut "Projenin adı 'İffet' olunca insanın aklına hep o sahne geliyor. Fahriye'de 'Bunun altında çok ezilir miyim' diye kaygısı vardı. Mutsuz olacağına diğer dizilerimizden 'Yalancı Yarim'e aldık Fahriye'yi" dedi. Deniz Çakır'ın tecavüz sahnesiyle ilgili ne düşündüğü konusunda ise "Deniz Çakır'ın tecavüz sahnesiyle ilgili hiç tereddütü olmadı. 4 bölüm okuyarak girdi bu işin içine, toplam 360 sahneyi okudu ve o bir sahneyi baz almadı" diye konuştu. (Zehra ÇENGİL / VATAN)
470
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.