Magazin

Bu roman Potter'ı tahtından indirdi

Bu roman Potter'ı tahtından indirdi

ABD'li yazar Christopher Paolini'nin "Eldest" isimli romanı, Harry Potter serisinin son kitabı 'Harry Potter ve Melez Prens'in papucunu dama attı.

Sihirli güçleri bulunan 'Eragon' isimli bir çocukla ejderhası Safir'in şeytana karşı savaşını anlatan kitap, www.amazom.com'un bir numarasına yükseldi. Melez Prens ise iki numaraya geriledi. Paolini, 'Inheritance' isimli üçlemesinin ilk kitabı olan Eragon'u 15 yaşındayken kaleme almış ve kitap 2,5 milyon satmıştı. Söz konusu üçleme, sihirli güçlerle dünyaya gelen Eragon'un bir ejderha yumurtası bulmasıyla değişen hayatını anlatyor.

Eragon bir anda kendini güzel perileri kötü güçlerin elinden kurtarmak için verilen amansız savaşların ortasında buluyor. Liseyi yaşıtlarından erken bitiren Paolini, yaşı üniversite için tutmayınca evde oturmaya başlamış. Boş durmaktan sıkılan Paolini bunun üzerine kendi fantezilerini kaleme almaya başlamış. Eragon'un çıkış noktasının kendi hayatı olduğunu belirten Paolini "Sanırım 15 yaşındaki bir çocuk için en kolay şey kendisini anlatmaktır" diyor.
Yayın tarihi: 25.08.2005
430
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.