Magazin

Bu peri masalının sırrı ne?

Bu peri masalının sırrı ne?

Oynadığı iki dizi de uzun soluklu oldu, reyting rekorları kırdı. Çok istediği Çağan Irmak filminde oynadı. Aşık olduğu adamla evlendi... "Sensiz Olmaz" dizisiyle ekranlara dönen Gökçe Bahadır'a hayatının peri masalı gibi devam etmesinin sırrını sordum.

Bu peri masalının sırrı ne?
Yaprak Dökümü" gibi uzun soluklu bir diziden sonra "Biraz ara vereyim, dinleneyim" demek istemediniz mi?

Dinlendim zaten. Ocakta bitti dizi. Yedi aydır dinleniyorum.

Nasıldı ertesi sabah artık hiçbir şeye yetişmek zorunda olmamak?

Bittiğinde önce büyük bir boşluk oldu. Sudan çıkmış balık misali. Her sezon "Dizi bu sezon sonu bitecek" deniyordu ama öbür sezon devam ediyordu. Biz de artık biteceğine inanmamaya başlamıştık. Ocakta da "Bitecek" dediklerinde inanmadık ama bu kez gerçekten bitti. Bu sefer yıkıldık. Hiç beklemiyorduk çünkü. Son bölümü ben hâlâ dönüp dönüp izliyorum internetten. O bölümdeki ağlamalarımın hepsi gerçek. Onlar tamamen bitiş ağlamaları. Ayrıldığımız için ağlıyorum. Çok güzel bir işi, çok güzel bir şekilde bitirmenin mutluluğu vardı hepimizde.

"Yaprak Dökümü"nden sonra "Şimdi ne yapacağım" endişesi yaşadınız mı?

Oluyor tabii. Beş yıldan sonra "Nerede oynayacağım acaba, iş beğenebilecek miyim" endişesi oluşuyor. İşler gelmeye başlayınca bunu daha iyi anladım. Çünkü hiçbir işi beğenmiyordum, onu fark ettim. Hiçbiri sinmiyordu içime. Ama eninde sonunda bir iş de yapmak istiyordum.

YAPIMCILAR "SEN OYNARSIN" DİYOR

Gelen teklifler daha önce oynadığınız rolün benzerleri miydi, yoksa farklı karakterler de geliyor muydu?

Ben en çok ona mutlu oldum. Çünkü bana birbirinden farklı roller geldi. Yapımcıların şunu demesi beni çok mutlu etti; "Sen oynarsın"... Bana sitcom da, polisiye de, komik da, dram da geldi. Demek ki iyi bir izlenim yaratmışım. Mesela şu an oynadığım rol de farklı bir kadın.

Nasıl bir kadın?

Karakterin adı Begüm... Begüm, çok özgüveni olan bir kadın. Evli, kocasını çok seven, tahsilli, maddi durumu gayet iyi ve ailenin tek kızı. Biraz şımarık büyütülmüş.

Fragmanı izlerken bir hüznü olduğunu fark ettim ama...

Var tabii. Hangi kadında yok ki! Sonuçta kocasının eski karısı var. Ortada bir çocuk var. Kıskançlıkları oluyor; kocasını kaybetme korkusu, onu elinde tutma çabası... İlerleyen bölümlerde neler olacak bilmiyorum henüz.

Peki biz izlerken Begüm'e sinir mi olacağız, yoksa onu anlayabilecek miyiz?

Bence anlayacağız. Öyle iyi, kötü diye bir durum yok. Anlattığım gibi bir kadın. Bu kadına hak vereceğiz. Çok var böyle kocasını eski karısıyla paylaşmak zorunda olan kadınlar. Dolayısıyla o kadınlar çok daha iyi anlayacaklardır.

YENİ EVİMİ ÇOK SEVİYORUM

Siz tek çocuk musunuz?

Evet.

Nasıl oldu evlenirken aileden ayrılış?

Kâbus oldu.

Yeni evi kolaylıkla benimsiyor mu insan?

Ben de bilmiyorum, hâlâ şaşkınım. Çalışmaktan da tadına varamıyorum şu ara evliliğin. Ama güzel bir şey. İnsan sevdiği biriyle evlenince, evini de seviyor. Ben çok seviyorum yaşadığım evi. Bu arada ben ailemle de çok mutluydum. Bu yaşıma kadar da hiç ayrılmadım onlardan. Çok keyifli bir ailem var. Ama yeni evimi çok seviyorum. Çünkü orası benim, benim düzenim. Orası benim dünyam. En rahat, en mutlu olduğum yer. Evini sevince çok keyifli oluyor. Dışarıya bir yere gidince, hemen evime dönmek istiyorum.
Şimdi evlendiniz ama yine yoğun şekilde çalışıyorsunuz.

Yayın tarihi: 12.09.2011
557
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.