Magazin

Bu otomobil yenir mi?

Bu otomobil yenir mi?

Zamanla büyük ciplere alışan aslanların mini mini Smart otomobilleri görünce yeni bir av türü sanarak kovaladığı iddia edildi.

Mercedes firmasının ürettiği Smart otomobillerin safari parklarda kullanılması tavsiye edilmiyor! Britanya'daki Knowsley Safari Parkı'nın turlarda Mini Cooper ve Smart kullanılmaya başlaması aslanların kafasını karıştırdı.

Bir grup aslanın av sandıkları Smart'ın peşine düştükleri belirtildi. Park yetkilileri elektrik süpürgesini andıran Smart'ın büyük ciplere alışan aslanların kafalarını karıştırdığını söyledi. Yetkililere göre ilginç buldukları otomobile daha yakından bakmak isteyen aslanlar park turuna çıkan iki genç kızı korkutmuş, bu korkuyla gaza bastıklarında av başlamış.

Park yetkilileri her Smart aracın peşinde ciplerine binmiş görevlilerin herhangi bir tehlikede müdahale etmek için hazır olduğunu söyleyerek hayati bir tehlikenin söz konusu olmadığını garanti etti.
(Radikal)
Yayın tarihi: 18.08.2005
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.